5 نشانه ای که می گوید ورزش تان نتیجه خوبی ندارد!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 28 مرداد 1397 در ساعت 19 : 21 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

با هر هدف و نیتی که ورزش را انجام می دهید لطفا آن را دقیق و مرتب دنبال کنید تا به نتیجه دلخواه تان برسید. هستند افرادی که برای لاغر شدن و آب کردن چربی های اضافی و برای خوش فرم کردن عضلات و تعدادی هم برای ارتقای سطح سلامتی شان ورزش انجام می دهند.

تمام این هدف ها بسیار خوب و البته در نهایت برای بدن مفید هستند. پرخوری و استفاده کردن از موادغذایی که پر از قند، چربی و غلات سفید است و لم دادن در خانه به حدی که نتوانید حتی نتوانید 10 دقیقه پیاده روی تا سر کوچه داشته باشید نه تنها شما را دچار انواع بیماری ها می کند و زیبایی را از بدن شما می گیرد، بلکه کمک می کند زودتر به سمت مرگ بروید و از زندگی خود لذتی نبرید.

تصمیمی جدید بگیرید و مطمئن باشید هیچ زمانی برای شروع کردن راه درست دیر نیست و از دو اصل مهم داشتن رژیم غذایی اصولی و انجام دادن ورزش منظم و متناوب استفاده کنید. پیدا کردن بهترین و البته مناسب ترین رژیم غذایی کار مشکلی نیست و باید برای انجام دادن ورزش نیز بیشترین ورزش و فعالیتی که دوست دارید را انتخاب کنید.

ورزشی را انتخاب کنید که بتوانید در هر شرایطی آن را انجام دهید و از آن خسته نشوید و بتوانید با تغییرات کوچکی که در آن ایجاد می کنید عادت بدن را بر هم بزنید و کالری سوزی خوبی در بدنتان داشته باشید. می دانید که بدن با سرعت زیادی به یک رویه عادت می کند و اگر بدن به رویه ای عادت کند مثل قبل فعالیت نکرده و کالری کمتری می سوزانید.

ورزشی مانند پیاده روی که یکی از ساده ترین ورزش هایی است که احتیاج به هزینه زیادی ندارد و در هر زمان و مکانی می توانید آن را انجام دهید. اگر می گویید شاغل هستید و نمی توانید در طی روز ساعتی را برای بیرون رفتن و پیاده روی در فضای باز یا شرکت در باشگاه بگذارید، می توانیم به شما استفاده از دستگاه های هوازی مفیدی مانند تردمیل را پیشنهاد دهیم.

تهیه و استفاده از تردمیل در خانه به شما این امکان را می دهد تا در هر ساعت از شبانه روزی که به خانه بازگشتید بتوانید مدت زمانی را به ورزش و پیاده روی بپردازید و با استفاده از برنامه های از پیش تعیین شده ای که بر روی تردمیل ها نصب شده است دیگر نیازی هم به حضور مربی نخواهید داشت و راحت تر و اصولی تر می توانید برنامه های تمرینی خود را پیش ببرید.

اگر بتوانید از ورزش های هوازی، قدرتی و کششی در کنار هم استفاده کنید بهتر است و قادر خواهید بود در تمرینات خود نیز تنوعی ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که بعد از یک یا چهار هفته تمرینات خود را تغییر دهید، به طور مثال اگر دوچرخه ثابتی نیز در خانه داشتید بعد از 4 هفته پیاده روی بر روی دوچرخه ثابت خود رکاب بزنید و تمرینات آن را انجام دهید یا اگر هم تردمیل در اختیار داشتید شدت و سرعت راه رفتن یا دویدنتان را تغییر دهید.

*اگر مدت زمان طولانی ورزش می کنید و در رویه خود تغییر ایجاد نکرده اید، اولین اشتباه را با وجود ورزش و زحمت زیاد انجام داده اید.

حتما شنیده اید که وجود دوستی در کنار ما سبب می شود انگیزه و انرژی بیشتری برای ورزش کردن داشته باشید و از ورزش و فعالیت خسته نشویم، اما این عامل باید در جهت موفقیت و رسیدن به هدف ما موثر باشد و نباید سبب از بین رفتن توان ما در زمان ورزش شود و تمام هوش ما به سمت گفتگو برود و از اصل موضوع که انجام دادن ورزشی رقابتی است دور شویم و رسیدن به هدف سخت شود.

گفتگو با دوست خود را در زمان استراحت بیشتر انجام دهید و تعامل در زمان ورزش را در حد چند جمله محدود کنید و بیشتر نفس بگیرید.

*صحبت کردن با دوست در زمان ورزش ما را از اصل موضوع دور می کند و نمی توانیم انرژی کافی برای انجام دادن تمرینات داشته باشیم.

درست است که در زمان انجام دادن ورزش اگر به موسیقی گوش دهید یا فیلیمی ببینید سرتان بیشتر گرم می شود و متوجه گذر زمان نخواهید بود، اما اگر تمام حواستان را به تماشای فیلم یا خواندن کتابی بر روی تردمیل بدهید در بیشتر اوقات سبب می شود سرعت پایین تری داشته باشید و از تنظیم و تغییر برنامه و شدت و شیب تمریناتتان باز بمانید.

بهتر است ورزش را فقط با گوش دادن به آهنگ های مورد علاقه و البته شاد که باعث ایجاد انگیزه در شما می شود انجام دهید و تماشای تلویزیون را به زمان دیگری موکول کنید.

*دیدن تلویزیون، خواندن مجله و کتاب در زمان ورزش شما را از هدف اصلی دور می کند و سبب سست شدن شما در اجرای تمرینات می شوند.

افرادی هستند که از این اینکه با وجود انجام دادن ورزش روزانه عرق آنها در نمی آید و از این موضوع به شدت ناراحت هستند و به دنبال آن می گردند. عرق نریختن در زمان ورزش می تواند به دلیل کم بودن شدت ورزش باشد و باید در نحوه انجام تمرینات خود بازنگری داشته باشید.

حتما لازم نیست سرعت زیادی به تمرینات خود بدهید و با سرعت پیاده روی کنید یا بدوید می توانید میزان وقفه و استراحت خود را کمتر کنید و تمرینات را متناوب کنید تا عرق بریزید و کالری بسوزانید.

*اگر با وجود تمرینات طولانی عرق نمی ریزید می تواند نشانه ای برای نتیجه نگرفتن از ورزش تان باشد.

اگر شما جزو افرادی هستید که دوست ندارید به بدنتان سختی بدهید و از انجام دادن تمرینات سخت دوری می کنید، بهتر است بدانید بعد از مدت زمان کوتاهی شاهد تغییر در بدن خود نخواهید بود و کم کم حتی از ادامه دادن راه نیز خسته می شوید و آن را نیز رها می کنید.

بهتر است بدانید ساده گرفتن برای بدن در اصل، نتیجه ای عکس دارد و مدت زمان زیادی طول نمی کشد که به طور کل ورزش را رها می کنید و بی تحرکی را ترجیح خواهید داد. برای از بین بردن این حالت و رسیدن به اهدافی که دارید، بهترین کار آن است در زمانی که ورزش انجام می دهید به طور مرتب و البته مداوم برنامه های ورزشی مختلفی را انتخاب کنید و بدن را به چالش بکشید.

ورزشی خوب و با انگیزه به ما احساس خوبی را نیز منتقل می کند و می توانید راحت تر به اهداف مورد نظرتان برسید.

*شاید زمانی برسد که با وجود انجام دادن ورزش احساس می کنید هیچ کار خاصی انجام نداده اید و فعالیت بی فایده ای داشته اید و در مورد این مشکل باید به فکر راه حلی مناسب باشید و تا از ورزش نتایج دلخواهتان را بگیرید.

برای سلامتی بدن و شادابی آن آب زیاد بنوشید و بدن را هیداراته نگه دارید، زیرا کمبود آب در بدن تمرینات ورزشی را بی‌نتیجه می کند و چربی سوزی و سرعت متابولیسم بدن را پایین می آورد.

بدن را هیچ گاه گرسنه نگذارید تا به سمت غذا هجوم نیاورید. وعده های غذایی زیادی داشته باشید و از میان وعده ها غافل نشوید. با این روش بر روی خورد و خوراکتان کنترل دارید و هر چیزی را برای سیر کردن و آرام کردن صدای شکم خود نخواهید خورد.

همچنان در بین برخی افراد دیده می‌شود که در طول روز کالری مورد نیاز خود را تنها از طریق 2 تا 3 وعده غذایی تامین می‌کنند، بدون آنکه در بین وعده‌های اصلی غذایی، میان وعده‌ای داشته باشند.

غذاهای سالم و مقوی مصرف کنید و تا جایی که می توانید تنقلات شیرین و چرب را نخورید و از آنها دور کنید.

مرغ، گوشت گاو، تخم مرغ، ماست یونانی، بوقلمون و پنیر موادی هستند که می توانند پروتئین لازم را به عضلات ما برسانند و سوخت و ساز بدن را نیز بالا نگه دارند، پس مصرف آنها را فراموش نکنید.

با این نکات می توانید بدنی سالم داشته باشید و زحماتی که بابت انجام دادن ورزش می کشید را ناخواسته به هدر ندهید و بتوانید نتایج تلاش های خود را مشاهده کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :