10 دقیقه دویدن در روز چه فوایدی دارد؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 19 : 3 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در زندگی ماشینی امروز که افراد را دچار استرس و روزمرگی کرده است یک پیاده روی ساده 10 دقیقه ای در روز می تواند شما را از تمام دغدغه ها و مشکلات روحی دور نگه داشته موجب سلامتی قلب وعروق و نیز تناسب اندام شما شود.در این مطلب ما می خواهیم شما را با معجزه 10 دقیقه پیاده روی در طول روز آشنا کنیم:

اگر خواهان این هستید که در روز از انرژی مضاعف بر خوردار شوید و روحیه ای عالی داشته باشید از همین امروز دویدن نرم را شروع کنید، کفش های راحت و مناسب این تمرین باعث می شود دویدن برای شما جذاب تر گردد پس توصیه ما این است در حین تمرین حتما از کفش های مناسب دویدن استفاده نمایید.

محققان بر این باورند افرادی که ورزش نمیکنند و خود را از 10 دقیقه پیاده روی ساده در روز محروم می کنند 45 درصد بیشتراز سایر افراد در معرض مرگ و میر ناشی از بیماری های قلبی-عروقی قرار دارند، اگر شما به هر دلیل قادر به رفتن باشگاه نیستید خیلی راحت با تهیه یک تردمیل خانگی می توانید انگیزه خود را برای ورزش در محیط خانه و سلامتی بالا ببرید.

همین 10 دقیقه دویدن روزانه باعث تقویت حافظه شما و کاهش ابتلا شدن به بیماری هائی همچون آلزایمر و زوال عقل می شود، دویدن بر روی تردمیل در صبح موجب فعالیت مغز شده شما را از هرگونه بیماری مصون میدارد. چنانچه مدت زیادی است که ورزش نمی کنید اولین کاری که باید انجام دهید، آن است که به طور منظم شروع به پیاده روی نمایید.

سخت ترین بخش دویدن، انجام آن نیست، بلکه داشتن انگیزه برای دویدن می باشد. با داشتن یک تردمیل خانگی می توانید برای خود ایجاد انگیزه کنید، به برنامه تلوزیونی یا موسیقی مورد نظر خود گوش دهید و ورزش خودتان را نیز انجام دهید. این کارها باعث می شود تا دویدن نشاط بخش و جذاب تر گردد.

برای مفید بودن تمرینات تان باید در خود یک حس رقابت ایجاد کنید، خودتان راملزوم به دویدن 10 دقیقه در روز کنید این کار کما کان باعث عادت شدید شما به ورزش خواهد شد.در دسترس بودن همیشگی تردمیل خانگی موجب تشویق هر روزه شما برای دویدن در محیط آرام منزلتان می شود.

دویدن 10 دقیقه در روز باعث جلوگیری از خطر حمله سکته مغزی، آرتریت، دیابت، کلسترول خون بالا، فشار خون بالا، حتی مانع پیش روی برخی سرطان ها می شود. اما این را بدانید که انجام ورزش کار سخت و پیچیده ای نخواهد بود. دویدن به شکل بسیار ساده در چند روز می تواند تاثیرات فراوانی بر روی سلامت روح و جسم داشته باشد و اثرات مثبتی بگذارد.اگر پیش تر مرتبا ورزش کرده باشید بایستی آن را بدانید که در آخر احساس خستگی و افت انرژی خواهید کرد ولی به وسیله ضربان تند قلب تان، درد عضلات و نفس نفس زدن تان ، به شکلی حس شادابی به شما می دهد که اصلا قبل از آن تجربه نکرده اید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :