گرم کردن بدن قبل از دویدن بر روی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 12 : 48 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل از سری دستگاه های هوازی است که موجب کالری سوزی و تناسب اندام می شود، علاوه بر آن سلامتی را تضمین می کند. درست است که دویدن و پیاده روی با تردمیل از ورزش های پایه می باشد، با این حال گرم کردن قبل از شروع تمرین واجب بوده و از آسیب رسیدن به عضلات شما در حین دویدن بر روی دستگاه جلوگیری می نماید.

به این دلیل که بدن قبل از شروع تمرین به اصطلاح از خواب بیدار نشده است، شما باید سعی کنید با انجام حرکات کششی شروع به گرم کردن آن نمایید و به یاد داشته باشید پس از مدتی کم تحرکی به یکباره دنبال ورزش های سنگین نروید. گرم کردن پیش از تمرین از کارهای واجب است که علاوه بر جلوگیری از آسیب به عضلات، موجب بالا رفتن ضربان قلب و افزایش انعطاف مفاصل خواهد شد. به همین دلیل است که گرم کردن بدن و انجام حرکات کششی به ورزشکاران حرفه ای نیز توصیه می شود.

دویدن بر روی تردمیل از آن جهت که ورزش کاملی محسوب می شود، باید گرم کردن بدن قبل از تمرین بر روی دستگاه را انجام دهید، برای این کار ابتدا چند حرکت کششی مناسب انجام دهید تا اثر بخشی بیشتری در بدن داشته باشد. در اینجا به چند حرکت جهت گرم کردن اشاره می نماییم:

عضله های دو قلوی نرمه پا را بکشید: پاها یتان را به عرض شانه باز کرده، پای چپ را خم کرده و پای راست تان را به حالت مستقیم بکشید، تا کشش عضلات را در دوقلوی پا حس نمایید.

کشیدن عضلات مفصل ران: پای خود را به عرض شانه باز کنید و یکی از پا هایتان را جلوتر از دیگری قرار دهید، حال زانوی پایی را که در عقب قرار گرفته است بر زمین گذاشته تا کشش را در عضلات پشت ران و مفاصل ران خود حس نماید.

کشش عضلات چهار سر ران: پا هایتان را به عرض شانه باز کرده و بالاتنه خود را خم کنید، در همان حالت به پشت برگشته سعی کنید به کمک دست هایتان یکی از پا هایتان را از پشت بگیرید و در این حالت کمی به سمت جلو نیز خم شوید تا در قسمت های خارجی و پایینی ران، کشش عضلات را حس نمایید.

پهلوی خود را بکشید: پا ها را به عرض شانه باز کرده و بایستید. پای راست تان را پشت پای چپ قرار داده و دست راست خود را بالا ببرید، حال از کمر به سمت چپ خم شوید و دست تان را کاملا بکشید تا قسمت بالا تنه شما به خوبی آماده انجام ورزش شود. هنگام راه رفتن بر روی تردمیل می توانید به راحتی دست هایتان را بالا برده و کشیدگی را در بدن ایجاد کنید و قدم های بلند بردارید تا در ران ها نیز کشیدکی را حس کنید.

پس از انجام حرکات کششی و گرم کردن کامل بدن، می توانید به آرامی سرعت خود را افزایش داده و تمرینات خود را به خوبی انجام دهید. سعی کنید تمریناتتان از شدتی برخوردار باشد که مانع صحبت کردن شما نشود و از فشار بالا برخوردار نباشد، به اصطلاح از نفس افتاده نشوید. عمل دم و باز دم را به درستی انجام دهید و از نوشیدن آب حین تمرینات قافل نشوید زیرا این کار باعث هیدراته شدن بدن در زمان ورزش خواهد شد و در صورت افت فشار در حین تمرین، ورزش خود را قطع نمایید.

اگر قصد شما از دویدن بر روی تردمیل چربی سوزی است، باید تمرین خود را 30 دقیقه انجام دهید تا بدن به مرحله چربی سوزی برسد. سعی کنید یکباره از دستگاه پایین نیایید و برای اتمام تمرینات خود از روش سرد کردن استفاده نمایید، به این صورت که سرعت و شدت تمرین را پایین بیاورید تا بدن سرد شده و از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :