چگونه با تردمیل ورزش کنیم تا بهتر نتیجه بگیریم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 19 : 11 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دویدن و انجام دادن فعالیت های ورزشی چه بر روی زمین باشد یا بر روی تردمیل برای بدن مفید است. دویدن بر روی تردمیل این ویژگی را دارد که شما می توانید به راحتی راه رفتن یا حتی دویدن خود را تنظیم کنید و سرعت آن را تحت کنترل خود درآورید.با ورزش کردن بر روی تردمیل می توانید اطلاعات مفیدی را از نمایشگر دستگاه بدست بیاورید و با این اطلاعات برنامه ریزی درستی برای اهداف خود انجام دهید.

زمانی که بر روی تردمیل ورزش می کنید، توجه به 3 فاکتور زمان، سرعت، شیب می تواند به شدت برنامه های شما کمک کرده و از یکنواختی تمرینات شما جلوگیری کند.تردمیل دستگاهی است که تمام افراد با هر سن و سالی می توانند از این وسیله در هر شرایط آب و هوایی استفاده کنند.

متخصصان این نکته را دریافته اند که افرادی که مشکل زانو درد و کمر درد دارند با شدت کم نیز می توانند بر روی تردمیل راه بروند یا به آهستگی بدوند و با افزایش میزان آمادگی کم کم می توانند سرعت دستگاه را زیاد تر کنند. در زمان استفاده از تردمیل به یاد داشته باشید که هرگز بدون کفش بر روی تسمه راه نروید و از کفش مناسب ورزشی استفاده کنید.

در ابتدا شروع ورزش بدن را به مدت حداقل 5 دقیقه گرم کنید تا دچار آسیب های ورزشی نشوید. توجه داشته باشید زمانی که بر روی تردمیل قرار می گیرید، گیره ایمنی را به لباس خود متصل کنید تا در صورت پیش آمد حادثه و از دست دادن تعادل جدا شدن این گیره از دستگاه سبب شود موتور تردمیل خاموش شده و شما دچار حادثه ای نشوید.

در ابتدای شروع ورزش بر روی تردمیل می توانید از دسته های تردمیل کمک بگیرید تا بتوانید تعادل خود را حفظ کنید، ولی به یاد داشته باشید زمانی که تعادل خود را بدست آوردید دسته ها را رها کنید تا بدن شما فرم اصلی خود را از دست ندهد.برای راه رفتن بر روی تردمیل سعی کنید شکم خود را داخل دهید و کمر و ستون فقرات را صاف نگه دارید تا دچار مشکل و دردی در این نواحی نشوید.

اغلب افراد در هنگام راه رفتن بر روی تردمیل دچار استرس می شوند و گام های خود را بلندتر برمی دارند که این کار برای بدن مفید نیست و باعث کشیدگی در مفاصل و عضلات خواهد شد.بر روی تردمیل سعی کنید قدم های متوسط و نرمالی بردارید تا تعادل شما برهم نریزد و در هر زمان که احساس کردید تعادل خود را از دست می دهید، سرعت دستگاه را کم کنید.

زمانی که پاها در مرکز ثقل بدن فرود بیایند به کمر و زانوها فشار کمتری وارد می شود و دچار مشکلات مفصلی نخواهید شد.فراموش نکنید که بعد از انجام ورزش بر روی تردمیل به یکباره از تردمیل پایین نیایید و به مدت 5 دقیقه سرعت تردمیل را کم کنید و بعد از آن به آرامی از دستگاه پیاده شوید.با افزایش 1 یا 2 درجه به شیب تردمیل می توانید مقاومت هوا را برای خود به وجود بیاورید و در شرایط بیرون از خانه را در منزل برای خود ورزش انجام دهید و برای زیاد کردن شیب تردمیل دستگاه عجله نکنید و بعد از اینکه آمادگی لازم را بدست آوردید این کار را انجام دهید.

راه رفتن بر روی تردمیل شیب دار، انجام ورزش قدرتی محسوب شده و سبب می شود تا عضلات پای شما قوی تر شود و زمانی که عضلات رشد کنند و قوی تر شوند، سوخت و ساز بیشتری در بدن اتفاق میفتد.همان طور که می دانید بدن برای حفظ عضلات کالری می سوزاند تا عضلات سالم بمانند، عضلات سالم و محکم نیز از استخوان ها حمایت می کنند و باعث می شوند استخوان ها تراکم خود را از دست ندهند و فرد به پوکی استخوان دچار نشود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :