همه چیز در مورد تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 19 : 13 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در هنگام خرید تردمیل حتما به جنس بدنه آن توجه داشته باشید، بیشتر تردمیل های موجود در بازار از جنس فولاد ساخنه شده اند و برخی از آنها فولادی هستند.اینکه دستگاه تردمیل قادر است چه میزان وزنی را تحمل کند به جنس بدنه دستگاه بستگی دارد. قدرت موتور دستگاه هم در تحمل وزن بی تاثیر نیست، به هر حال تردمیلی که قادر است تا 150 کیلوگرم را تحمل کند در مقایسه با تردمیلی که فقط می تواند تا 90 کیلوگرم را تحمل کند محکم تر و البته بزرگتر است.

تردمیل های باشگاهی هر چه تحمل وزنشان بیشتر باشد، کاربر بیشتری می توانند از آن استفاده کنند. تردمیل های خانگی بهتر است با تردمیل های باشگاهی متفاوت هستند و باید وزن استفاده کننده با موتور تردمیل متناسب باشد تا به دستگاه فشاری وارد نشود.
قدرت موتور بر روی قیمت آن نیز تاثیر می گذارد، قدرت موتور تردمیل های جدید از 1 تا 7 اسب بخار متغییر است و این نیرو برای حرکت به تسمه منتقل می شود.

قدرت موتور تردمیل را با حروف اختصاری HP نشان می دهند و هر چقدر قدرت موتور بیشتر باشد، دستگاه گران قیمت تر خواهد شد. قدرت تردمیل دو حالت میانگین و پیک دارد؛ این موضوع به این معنی است که در حالت میانگین محاسبه قدرت به صورت میان بار انجام می شود و قدرت خروجی مد نظر قرار می گیرد، در صورتی که در حالت پیک بالا ترین قدرت خروجی محاسبه می شود.

در تردمیل های باشگاهی از جریان متناوب استفاده می شود که به آن در اصطلاح AC می گویند که همان برق شهری فاز و نول است، ولی در تردمیل های خانگی از جریان برق مستقیم استفاده شده که همان برق مثبت و منفی است و به آن DC گفته می شود.تردمیل های که موتور DC دارند از همه ارزان تر هستند و سیستم برقی ساده تری دارند.این نوع موتورها اغلب کم صداتر نیز بوده و باید کاربر توجه داشته باشد، بعد از حداکثر 1 ساعت استفاده از این دستگاه آن را حتما خاموش کند.

در باشگاه ها، دستگاه تردمیل بسیار پر مصرف است و باید تقریبا بیشتر اوقات روشن باشد، احتیاج به موتور قدرتمند تری دارد تا بتواند پاسخ گوی کاربران خود باشد. تردمیل های که دارای موتور AC هستند، بازدهی بیشتری به جریان متناوب برق نشان می دهند و میتوان بدون وقفه ساعت ها از آنها کار کشید.

همان طور که گفته شد، تردمیل هایی از نوع DC سرو صدای بیشتری نیز دارند. اگر در خانواده سنگین ترین عضو خانواد شما 100 کیلوگرم وزن داشته باشد، باید تردمیلی با قدرت 2 اسب بخار را انتخاب کنید که قادر باشد تا 110 کیلوگرم را تحمل کند و حداکثر سرعت آن به 16 کیلومتر در ساعت برسد و با این تردمیل همه اعضای خانواده می توانند به صورت روزانه به ورزش بپردازند، بدون اینکه دچار مشکل یا خرابی شود.سرعت تردمیل معمولا بیشتر از آن است که کاربری بتواند به طور کامل از آن استفاده کند.بیشتر افراد نمی توانند بیشتر از 8 کیلومتر در ساعت بدوند و آمار و ارقام نشان می دهد که افراد بیشتر معمولا بین سرعت 3 تا 7 کیلومتر در ساعت از تردمیل استفاده می کنند.

تحقیقات و آمارها نشان داده است که افراد معمولا از سرعت 3 تا 7 کیلومتر می توانند استفاده کنند که اگر از این سرعت استفاده شود، کاربر می تواند 6 تا 10 کیلومتر در ساعت مسافت را طی کند. سرعت و مسافت بیش از این حد برای افراد حرفه ای در نظر گرفته شده است که برای استفاده از آن باید دارای شرایط خاصی باشند.فراموش نکنید که در هنگام خرید تردمیل به حداکثر وزنی که برای دستگاه قابل حمل است توجه کنید. این میزان توانایی به بدنه دستگاه، ابعاد دستگاه، ضخامت تسمه، قدرت موتور، جنس غلطک و ضخامت تخته مربوط می شود.

اینکه کاربر بتواند در هنگام راه رفتن بر روی تردمیل ایمنی داشته باشد، مسئله بسیار مهمی است که باید آن را مورد توجه قرار بدهید. امروزه برخی از تردمیل ها مجهز شده اند به گیره هایی که با اتصال به لباس کاربر خود ایمنی او را تضمین می کنند. این گیره ها در صورتی که کاربر تعادل خود را از دست بدهد و زمین بخورد از دستگاه جدا شده و باعث خاموش شدن دستگاه می شود. این ویژگی به عنوان قفل کودک نیز به کار می آید و در صورتی که بر روی تردمیل کسی نباشد، این دستگاه کار نخواهد کرد.

تردمیل های امروزی با قابلیت های زیادی طراحی و تولید شده اند که یکی از مهم ترین این قابلیت ها ضربه گیر است که از به وجود آمدن سر و صدا و ایجاد مزاحمت برای دیگران جلوگیری می کند. ضربه گیر SDS لاستیکی انعطاف پذیر است که در زیر تخته دستگاه تعبیه شده است و از فشار آمدن بر روی عضلات و مفاصل کاربر جلوگیری می کند.

وجود این ضربه گیر این امکان را به کاربر خود می دهد تا انعطاف سطح دویدن خوبی داشته باشد و آسیب کمتری به بدن او وارد شود. دویدن بر روی تردمیل در مقایسه با سطح زمین ایمنی بیشتری دارد و کاربر می تواند با اطمینان خاطر بیشتری بر روی تردمیل بدود.
تردمیل طوری طراحی شده است که می تواند به آسانی دویدن و راه رفتن بر روی زمین را برای کاربر خود شبیه سازی کند، البته با ضریب اطمینان بیشتر. اگر بخواهید دویدن بر روی شیب زیاد را تجربه کنید به راحتی می توانید با اضافه کردن شیب دستگاه این کار را انجام دهید و ورزش تپه نوردی یا کوه نوردی را نیز در خانه تجربه کنید.

شیب در تردمیل های مختلف متفاوت تنظیم می شود، گاهی این کار به صورت دستی که معمولا در 3 الی 5 حالت متفاوت و گاهی نیز این کار به صورت برقی انجام می شود که یک موتور الکتریکی جداگانه برای این کار در تردمیل تعبیه شده است که معمولا بین 15 تا 25 درجه قابلیت تنظیم دارد.

نمایشگری که بر روی تردمیل های امروزی تعبیه شده است، انواع گوناگونی دارد که بخش های متفاوتی دارند. این نمایشگرها می توانند اطلاعات متفاوتی را در اختیار کاربران خود قرار دهند و کاربر با اطلاع از آنها تمرین خوبی را طراحی کند و با اجرای آن لذت ببرد. این نمایشگرها اغلب یا به صورت LCD یا LED طراحی شده اند که با چراغ های متفاوت کوچکی روشن می شوند.

تمام تردمیل ها به کلیدی برای روشن و خاموش شدن دستگاه مجهز هستند که بدون آن دستگاه روشن نمی شود که در صورتی که این کلید بر روی مانیتور نباشد این دستگاه روشن نخواهد شد. کاربر تردمیل باید به هدفی که برای آن تمرین و ورزش می کند را به خاطر بسپارد و با توجه به آن برنامه ریزی و بر طبق آن عمل کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :