مصارف پزشکی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 12 : 46 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دستگاه های ورزشی هوازی از موثر ترین روش های افزایش گردش خون در بدن و رسیدن اکسیژن به مغز هستند. تردمیل نیز یک دستگاه ورزشی هوازی است که نقش به سزایی در سلامتی افراد ایفا می کند. انجام روزانه ورزش علاوه بر تناسب اندام، سلامتی قلب و عروق را تضمین می کند و افرادی که هر روز تمرین می کنند هم روحیه و جسم جوان تری خواهند داشت.

یکی از فواید تردمیل استفاده در مصارف پزشکی است و حتی می توان با دویدن بر روی آن از خیلی بیماری ها پیشگیری کرد. تردمیل های جدید از نمایشگرهایی برخوردارند که سرعت، مسافت، زمان، ضربان قلب و کالری سوزانده شده را نشان می دهند. این ویژگی باعث می شود که فرد بیمار در زمان تمرین کاملا وضعیت جسمانی خود را تحلیل نماید و بیش از حد به خود فشار نیاورد.

درمان بیماری های قلبی با تردمیل امکان پذیر است؛ دویدن یا راه رفتن یکی از بهترین روش ها برای تقویت عضله قلب است، وقتی بیمار بر روی تردمیل راه می رود باعث می شود ماهیچه قلب فعالیت را بیشتر کند و خون را به میزان بالاتری در سر تاسر بدن پمپاژ نماید، همین عمل منجر می شود اکسیژن نیز به آسانی به همه ی اعضای بدن برسد. به همین دلیل است که پزشک از بیمار می خواهد که روزانه به پیاده روی یا دویدن آرام بر روی تردمیل بپردازد.

طبق تحقیقات انجام شده افرادی که از بیماری قلبی رنج می برند، باید ورزش های هوازی سبک مانند پیاده روی انجام دهند. با استفاده از تردمیل به آسانی می توان دستگاه را بر روی سرعت کم تنظیم کرد و تمرین پیاده روی را با شدت کم انجام داد. این کار عضله قلب را به خوبی تقویت خواهد کرد.

درمان افرادی که از فشار خون بالا رنج می برند با تمرین بر روی تردمیل امکان پذیر است؛ در افراد عادی فشار خون در زمان فعالیت های بدنی افزایش می یابد که یک امر طبیعی است در صورتی که افراد مبتلا به فشار خون بالا، حتی در زمان استراحت نیز فشارشان از حالت طبیعی بالاتر است.

در روند درمان افراد مبتلا به فشار خون بالا، کم کردن وزن یک نکته مهم است که با دویدن بر روی تردمیل این کار امکان پذیر می شود. این بیماران باید تحت نظر پزشک بوده و از استرس های وارده بکاهند. با انجام ورزش های هوازی در طول روز و داشتن فعالیت فشار خون بالا در این افراد کاهش می یابد.

درمان و روند بهبودی در بیماران توانبخشی که به دلایلی از جمله سکته مغزی، بیماری پارکینسون یا ام اس دچار مشکلات حرکتی شده اند با تردمیل امکان پذیر است؛ یکی از تمرین های مهم بیماران نخاعی راه رفتن است؛ این افراد باید بتوانند از جای خود بلند شوند و به تدریج راه رفتن را تمرین کنند.

برای این منظور تردمیل های مخصوصی برای این افراد طراحی شده است که به آن ها کمک می کند که راه رفتن به صورت آهسته را بر روی دستگاه انجام دهند. با این سیستم بیمار در تمرینات توانبخشی، احساس امنیت و راحتی دارد و سهولت در استفاده از این دستگاه آن را برای استفاده خانگی نیز مناسب نموده است.

درمان بیمارانی که از مشکلات استخوانی و مفصلی رنج می برند با تردمیل نیز امکان پذیر است؛ انجام دویدن یا راه رفتن به صورت روزانه برای این بیماران بسیار موثر است. افرادی که پوکی استخوان دارند باید هر روز به پیاده روی بپردازند. راه رفتن بر روی تردمیل یکی از ساده ترین راه ها برای بیمارانی است که پوکی استخوان دارند و می توانند در جهت درمان از این وسیله بهرمند شوند.

درمان کمر درد با استفاده از تردمیل امکان پذیر است؛ بله راه رفتن یک ورزش مناسب برای بیمارانی است که از کمر درد رنج می برند و این بهترین روش برای تقویت ماهیچه های ستون فقرات است. در بیشتر موارد اضافه وزن است که منجر به کمر درد می شود و شما با راه رفتن روزانه بر روی تردمیل می توانید این اضافه وزن را از بین ببرید. افرادی که دیسک کمر دارند باید روزانه بر روی تردمیل نیز راه بروند و درد را کاهش دهند.

همچنین دستگاه های مخصوصی برای افرادی که بعد از عمل جراحی باید دوره درمان و بهبودی را طی کنند وجود دارد که تردمیل آبی نام دارند. با استفاده از این دستگاه بیمار می تواند سریعا ورزش را آغاز کند که منجر به کاهش چشمگیر درد، بهبود تعادل و هماهنگی، کاهش فشار بر مفاصل، افزایش استقامت و آمادگی جسمانی و احساس رضایت در بیمار می شود. قابل ذکر است که قبل استفاده از تردمیل در جهت درمان بیماری حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :