لاغری با تردمیل با توجه به چند نکته هوشمندانه!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 22 دی 1397 در ساعت 19 : 42 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

داشتن تناسب اندام و رسیدن به لاغری نه تنها برای حفظ سلامتی ما ضروری است بلکه سبب بالا رفتن اعتماد به نفس و زیبایی ظاهری ما نیز می شود. اینکه به تناسب اندام چگونه و از چه راه هایی باید رسید مسئله مهمی است و هستند افرادی که می خواهند در مدت زمان کوتاهی به لاغری برسند و در واقع به دنبال لاغری سریع هستند، اما آیا این کار درست است؟ چاق بودن و داشتن اضافه وزن دردسرهای خاص خود را دارد و علاوه بر اینکه کم کم دچار امراض مختلفی خواهید شد مشکلات دیگری نیز شما را اذیت خواهند کرد.

مشکلاتی مانند استرس اندازه نشدن لباس هایی که دوستشان دارید، سخت شدن راه رفتن یا ورزش کردن تان، نگاه های بد مردم و استرس هایی از قبیل که گاهی از خود چاقی بیشتر آزار دهنده می شوند. لاغری سریع دغدغه‌‌ی افراد بسیاری است و باید چاق باشید تا بفهمید چاقی چه دردی است. در کل باید بگوییم اضافه وزن و چاقی نه تنها بر روی جسم ما تاثیرات منفی زیادی می گذارد، بلکه بر روی روح و روان ما نیز تاثیرات بد بیشتری خواهد گذاشت که گاهی تا مدت ها این اثرات جبران ناپذیر خواهند شد.

دنبال رسیدن به لاغری از راه های سریع و آسان نباشید، زیرا فقط بدن تان را در شرایطی بد یا شاید خیلی بد قرار خواهید داد و دچار مشکلات زیادی خواهید شد. برای رسیدن به لاغری و باید دو نکته مهم را در کنار هم و همزمان رعایت کنید و کم کم شاهد تغییرات خوبی در بدن تان باشید. این دو نکته مهم را حتما می دانید که آنها ورزش و داشتن تغذیه سالم هستند.

تا اسم ورزش می آید نداشتن وقت و زمان بر بودن رفتن به باشگاه یا سرد و گرم بودن بیش از حد هوا را بهانه نکنید و برای شما مدت هاست که راه حل های زیادی ابداع و تولید شده است و حتما با آنها آشناییتی دارید. بله تولید دستگاه های هوازی مانند تردمیل خانگی به شما این امکان را می دهد تا بتوانید در هر زمان از شبانه روز که فرصتی پیدا کردید و حس و حال و ورزش را داشتید مدت زمانی هر چند کوتاه را راه بروید یا حتی بدوید و از مزایای ورزش کردن بهره مند شوید.

برای استفاده از این تردمیل خانگی باید اصول و قوانین درستی را اجرا کنید تا بتوانید شاهد نتایج خوبی در بدن تان باشید. افرادی هستند که علی رغم راه رفتن بر روی تردمیل نتیجه خوبی نمی گیرند و در آخر هم از ورزش با تردمیل دلزده شده و آن را رها می کنند و تردمیل خانگی را به جالباسی خانگی تبدیل کرده و دوباره رویه چاقی خود را از سر می گیرند. برای گرفتن نتایج بهتر در زمان ورزش با تردمیل خانگی باید نکاتی که در ادامه این مقاله به شما یادآوری می کنیم را انجام دهید تا شاهد نتایج خوبی در بدن تان باشید و چربی سوزی بهتری را در بدنتان به راه بیندازید.

اجرای برنامه ترکیبی

در وهله اول برای تغییر تمرینات خود بر روی تردمیل خانگی باید برای مدت زمانی شدت یا مدت زمان ورزش را افزایش دهید. البته توجه داشته باشید که اگر این کار را زیاد ادامه دهید بر روی تعداد ضربان قلبتان تاثیر زیادی خواهید گذاشت و زودتر از هر زمان دیگری خسته خواهید شد و از پا در می آیید. در این زمان برنامه ترکیبی بهترین راه حل برای شماست. به طور مثال بعضی روزها راه‌های زیادی برای پیروی از یک برنامه‌ی ترکیبی پیاده‌روی وجود دارد. به طور مثال بعضی از روزها همان تایم همیشگی که ورزش می کنید و پیاده روی انجام می دهید را سریع تر راه بروید یا بعضی روزها سرعت را کمی کم کرده و به جای آن مدت زمان طولانی تری راه بروید.

تمرینات ترکیبی برای خودتان طراحی کنید به عنوان مثال 2 تا 3 دقیه راه بروید، 30 تا 60 ثانیه بعدی را با سرعت بالا بدوید و دوباره سرعت را کم کنید و این کار را متناوب تکرار نمایید. با همین کار ساده نه به بدن تان فشار زیادی وارد کرده اید و هم نسبت به افرادی که آرام فقط روی زمین راه می روند کالری بیشتری سوزانده اید. حواستان به سرعتی که انتخاب می کنید باشد، سرعتی را انتخاب نکنید که زود خسته شوید و حسی و حالی برای ادامه دادن  ورزش حتی تا 30 دقیقه هم نداشته باشید. بهتر است از سرعت های کم شروع کنید و در مراحل بعدی با افزایش قدرت بدنی تان این را افزایش دهید.

شیب تردمیل را تغییر دهید

مانند زمانی که به کوه نوردی می روید و از سراشیبی قصد بالا رفتن دارید با استفاده از شیب تردمیل خانگی می توانید کالری بیشتری بسوزانید. این نکته را به یاد داشته باشید که به محض رفتن بر روی تردمیل شیب را افزایش ندهید و تمام مدت تمرین بر روی شیب ورزش نکنید. سعی کنید تمرینات را مشابه زمانی که بیرون از خانه پیاده روی می کنید طراحی نمایید. زمانی که بیرون از منزل قصد بالا رفتن از کوهی را دارید ابتدا از زمین صاف به سمت بالا می روید و این نکات هم در زمان استفاده از تردمیل خانگی رعایت کنید. نگران کالری سوزی نباشید و بدن حتی بر روی سطح های صاف نیز عضله های باسن و ران ها را می سازد و برای سلامتی آنها مفید خواهد بود. برای استفاده از شیب تردمیل نیز می توانید فواصل زمانی مشخص کنید و برای دو دقیقه آن را بالا ببرید و 1 دقیقه بعدی را بر روی سطح صاف با سرعت کمتری راه بروید.

زمان تمرینات را تغییر دهید

برای راه رفتن بر روی تردمیل به دنبال زمان خاصی نباشید و برای مدت زمان طولانی به طور مثال نیم ساعت ورزش نکنید. بدن با گذشت مدت زمانی به رویه ای که شما برای آن ایجاد کرده اید عادت می کند و بهتر است این تایم را گاهی به 45 دقیقه و گاهی حتی به یک ساعت نیز برسانید تا بدن به چالش کشیده شود. با مدت زمان بیشتر و انجام فعالیت زیادتر بدن کالری بیشتری نیز می سوزاند. با انجام طولانی تر تمرینات پیاده روی تان بر روی تردمیل هم بدن را دچار چالش کرده اید و هم کالری بیشتری می سوزانید و زودتر به اهداف خود می رسید. این را به یاد داشته باشید که دنبال کردن هیچ تمرینی به صورت طولانی برای بدن تان مفید نخواهد بود و برای اینکه بتوانید نتایج خوبی بدست آورید بهتر است هر از چند گاهی تغییراتی در تمرینات تان انجام دهید.

ورزش های دیگر نیز انجام دهید

اجرای تمرینات مقاومتی، استقامتی و ... را فراموش نکنید در کنار راه رفتن و دویدن بر روی تردمیل خانگی خود آنها را نیز انجام دهید تا سریع‌تر به هدف‌تان برسید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :