فواید ورزش کردن با شیب تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 20 : 8 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پیاده روی به روی تردمیل که یک دستگاه ورزش هوازی بوده روشی مناسب برای متناسب کردن اندام محسوب می شود؛ این فعالیت بدنی منجر به بالا رفتن اندازه آمادگی جسمانی افراد نیز می شود؛ به دلیل اینکه سطح دویدن بر روی این دستگاه با وجود ضربه گیرهای متعدد بسیار نرم و انعطاف پذیر شده با مفاصل های بدن سازگاری پیدا کرده است و در اثر تمرین فشار اضافه ای به بدن فرد وارد نخواهد شد؛ این ویژگی امنیت تردمیل را افزایش می دهد.

امروزه در انواع تردمیل ها قابلیت هایی اضافه شده است که بتوانند نیازهای گروه بیشتری از افراد را بر طرف کنند؛ این امر مردم را به انجام ورزش تشویق می کند؛ هنگامی که تردمیل بدون شیب عمل می کند و دارای سطح صافی است، راه رفتن و دویدن راحت تر از دویدن بر روی سطح زمین می باشد؛ چون بدن در این وضعیت دچار هیچ چالشی نمی شود.

زمانی که شیب تردمیل را بالا می برید ، بدن حالت مقاومتی از خود نشان خواهد داد که این مورد برای بدن انسان بسیار مفید می باشد. در زمانی که کاربر بر روی تردمیل فعالیتش را شروع می کند ، وجود سه فاکتور بسیار مهم است : زمان ، سرعت و شیبی که تحت اختیار کاربر قرار دارد؛ افزایش شیب باعث می شود سطح تمرین بالاتر برود؛ در این زمان کاربر تمرین های شدیدتری انجام می دهد .

تردمیل یک دستگاه برای تمرین های ورزشی هوازی محسوب می شود. اکثر افرادی که به دنبال تردمیل هستند به جهت لاغری و تناسب اندام از آن استفاده می کنند. بیشتر تردمیل هایی که امروزه تولید می شوند مجهز شده به شیب برقی و موتور برقی هستند که می توانند شیب دستگاه را نیز به حرکت در آورند. برای اینکه شیب برقی تردمیل را تغییر بدهید، می توانید به سادگی و با فشار دادن یک دکمه در حین تمرین این کار را انجام دهید.

اگر کاربر تردمیل را با شیب یک درصد تنظیم نماید این کار باعث ایجاد مقاومت هوا در تمرین های خانگی شده و محیطی شبیه بیرون از منزل را شبیه می سازد . شیب دستگاه هر اندازه بیشتر باشد فرد در موقع انجام ورزش کالری بیشتری می سوزاند، این اتفاق البته هنگامی می افتد که سرعت را کم نکنیم . بالا بردن شدت تمرین از مواردی است که به کاهش وزن منجر می شود و بر تمرین های کاربران تاثیر مهمی خواهد داشت. ضربان قلب مورد مهمی است که به وسیله آن می توانیم سطح تمرینات را تعیین کنیم.

کاربران باید به خاطر داشته باشند که در زمان انجام دادن تمرینهای ورزشی با تردمیل ضربان قلب خود را می بایست بین 70 الی 85 درصد حداکثر ظرفیت نگه دارند و با این راه بدن درشرایط چربی سوزی باقی می ماند و می توانند به اهدافشان برسند.اگر ضربان قلب به افزایش 99 درصد خود برسد، ممکن است مشکلات قلبی – عروقی مانند سکته قلبی بروز کند؛ به همین علت در زمان انجام دادن تمرینات ورزشی باید به میزان ضربان خود توجه داشته باشید.

امروزه تردمیل ها مجهز به سنسور ضربان قلب شده اند و تعداد ضربان قلب در هر دقیقه بر روی نمایشگر دستگاه که روبه روی کاربر است به نمایش در می آید. اطلاعاتی که مانتیور تردمیل در اختیار کاربر قرار می دهد برای نگهداری سلامتی او ارزش به سزایی دارد.کاربر می تواند به وسیله اطلاعات دریافتی از تردمیل، وضعیت کلی خود را بداند و الگوی مناسب ورزشی برای خود طراحی کند و بر اساس آن الگو پیش برود و ورزش انجام دهد.

انجام دادن ورزش به صورت متدوام اهمیت زیادی دارد؛ تحقیق ها نشان داده افرادی که در هفته 5 جلسه و حداقل در حدود 30 دقیقه در سطح متوسط به تمرین می پردازند، نتایج بهتری دریافت خواهند کرد.دویدن بر روی تردمیل آسان تر از راه رفتن درمحیط بیرون است.تردمیل های ورزشی خانگی، ورزش را برای افراد در دسترس تر می کنند ومشاهدات نشان می دهد افرادی که با تردمیل های خانگی در خانه ورزش می کنند، بیشتر در راه ورزش دوام می آورند و از انجام این کار راضی تر هستند.

با افزایش شیب یک تردمیل عضله های بیشتری درگیر ورزش کردن خواهند شد و این موضوع افزایش کالری سوزی در پی دارد.افرادی که دارای بدن سالمی هستند و زانو درد ندارند، می توانند از شیب بیشتری در زمانی که تردمیل سرعت زیادی دارد استفاده کنند و این کار مورد بسیار مناسبی برای انجام دادن ورزشی خوب برای این افراد است.

مقدار کالری که در هر تمرین ورزشی مصرف می شود به موارد مختلفی بستگی دارد؛ یعنی هر چه وزن بیشتر باشد، کالری بیشتری نیز خواهد سوزاند. افرادی که وزن زیادی دارند در زمان دویدن و راه رفتن وزن بیشتری را با خود به حرکت در می آورند و این امر در میزان کالری سوزی آنها نقش بسیاری دارد.

پیشنهادی که در زمان استفاده از تردمیل به شما کابران می شود این است که بدون گرفتن دستگیره های تردمیل تمرین انجام بدهید. هنگامی که روی تردمیل تعادل خود را بدست آوردید، دستگیره های تردمیل را رها کنید. فراموش نکنید هنگامی که شما به دسته های تردمیل تکیه می دهید، مقدار مصرف کالری در تمرین هایتان کم می شود و این کار اشتباه فرم بدن را نیز به مرور زمان تغییر خواهد داد.

شیب زیاد کشش موثری در عضلاتی مانند دوقلو، تاندون ها و آشیل ایجاد می کند و تردمیل با داشتن ضربه گیرهای موثر از گرفتگی، پارگی آشیل جلوگیری خواهد کرد؛ فراموش نکنید کسانی که از کمر دردهای مزمن رنج می برند، نباید از شیب دستگاه تردمیل استفاده کنند، زیرا پایین کمر آنها ضعیف است و آنها باید تمرینات خود را با سرعت کم شروع کنند و کم کم شدت تمرینات را افزایش دهند تا عضلات کمر آنها تقویت بشود.تردمیل های جدید مجهز به انواع ضربه گیرهای مختلف شده اند که سطح تسمه را برای دویدن و راه رفتن کاربر نرم و انعطاف پذیر می کند. زمانی که شیب دستگاه بیش تر از 10 درصد می شود، ورزش کوهپیمایی را برای شما تداعی می کند و می توانید تمرینات مربوط به آن را انجام بدهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :