فواید استفاده از شیب تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 19 : 7 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

راه رفتن یا دویدن بر روی تردمیل بدون اینکه از شیب دستگاه استفاده کنیم، بسیار راحت تر از راه رفتن بر روی زمین معمولی است.در خانه زمانی که با کمک تردمیل راه می روید یا می دوید مقاومت هوایی وجود ندارد و شما برای شبیه سازی این امر می توانید از شیب دستگاه استفاده کنید و تمرینات هوازی خوبی انجام بدهید.با انجام تمرینات هوازی می توانید به راحتی کالری سوزی انجام بدهید و بافت های عضلانی را تقویت کنید.

با تنظیم تردمیل بر روی شیب 1 درصد می توانید مقاومت هوا را در خانه شبیه سازی کنید یا با استفاده از تنظیمات دستگاه از مزایای استفاده از شیب تردمیل بهره مند بشوید. افراد با خرید تردمیل اهداف زیاد و مختلفی دارند و اغلب به دنبال کاهش وزن و لاغری هستند.بهتر است زمانی که می خواهید تردمیل خریداری کنید، در نظر داشته باشید دستگاهی که قابلیت تنظیم شیب داشته باشد برای انجام تمرینات شما مناسب تر است.

تردمیل هایی که قابلیت تنظیم شیب دارند، موتوری جدا از تسمه تردمیل داشته و اغلب شامل گارانتی جداگانه ای نیز هستند که در مواقع لزوم میتوان از آن استفاده کرد.شیب تردمیل این امکان را به شما می دهد تا فضای کوه نوردی را برای خود شبیه سازی کنید و کالری بیشتری نیز بسوزانید.با کمک موتور شیب تردمیل می توانید، شیب تردمیل را بالا و پایین کنید؛ این تردمیل ها دارای برنامه تمرینی از پیش تعیین شده ای هستند که در این برنامه ها تغییر خودکار شیب تردمیل وجود دارد.

در بعضی از تردمیل ها شیب به صورت دستی تنظیم می شود؛ به یاد داشته باشید که در زمان استفاده از تردمیل به صفحه نمایشگر آن توجه داشته باشید و همیشه به ضربان قلب خود در زمان ورزش کردن توجه داشته باشید و سعی کنید برای کاهش وزن ضربان قلب را در حد ماکسیمم خود نگه دارید تا کالری سوزی بیشتری در بدن اتفاق بیفتد.ورزش را باید روزانه مثلا 5 روز در هفته و به صورت مداوم انجام داد تا بتوانید به نتایج بهتری دست پیدا کنید.

به یاد داشته باشید که میزان کالری که در هنگام ورزش می توانید بسوزانید به عوامل مختلفی مانند، وزن، شدت ورزش و شیب تردمیل بستگی دارد.وزن افراد در زمان استفاده از تردمیل برای میزان کالری سوزی بسیار تاثیر دارد و اگر کاربر وزن بیشتری داشته باشد، می تواند کالری بیشتری بسوزاند، زیرا این افراد در زمان راه رفتن و دویدن وزن بیشتری را به حرکت در می آورند.

میزان سختی و شدت تمرین با تردمیل از میزان ضربان قلب افراد سنجیده می شود و زمانی می توانید کالری بیشتری بسوزانید و به چربی سوزی برسید که از تمرینات شدید و سخت تر استفاده کرده باشید.در زمان راه رفتن بر روی تردمیل به دستگیره های تردمیل به صورت مداوم تکیه ندهید و فقط در زمان شروع ورزش از آنها کمک بگیرید و بعد از آن دستگیره ها را رها کنید و تا فرم اصلی بدن شما دچار مشکل نشود و بتوانید کالری بیشتری در زمان ورزش بسوزانید.

با استفاده از تردمیل امکان آسیب دیدگی مفاصل مخصوصا زانوها را کاهش خواهید داد و با راه رفتن و ورزش کردن در خانه قادر خواهید بود استرس را تا حد زیادی در زمان ورزش از خود دور کنید.تردمیل های امروزی دارای ضربه گیرهای مختلفی هستند که باعث نرم شدن سطح تردمیل می شوند و شما به راحتی می توانید بر روی این دستگاه راه بروی و بدوید بدون اینکه دچار مشکل مفصلی و کشش عضلانی بشوید.

با وجود ضربه گیرهای خوب در تردمیل به راحتی می توانید از شیب این دستگاه نیز استفاده کنید و با انعطاف پذیری که تردمیل دارد از کشش و پارگی عضلات پیشگیری کنید.افرادی که کمر درد دارند نباید از شیب بالای تردمیل استفاده کنند و کم کم با بالا رفتن آمادگی جسمانی می توانند سختی تمرین را افزایش بدهند و شیب تردمیل را زیاد کنند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :