روش های پیشگیری از گردن درد پس از کار با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 20 : 8 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

با کمک دستگاه های هوازی مانند تردمیل می توانید سطح آمادگی جسمانی و تناسب اندام خود را افزایش بدهید؛ بر روی تردمیل های امروزی ضربه گیرهایی نصب شده است که فضای دویدن و تسمه را نرم و انعطاف پذیر می کنند.اغلب افراد به دلیل نامساعد بودن شرایط آب و هوا و وجود آلودگی هوا نمی توانند به صورت مرتب ورزش انجام بدهند؛ با انتخاب تردمیل به عنوان جایگزینی مناسب می توانند در شرایط آب و هوایی بد و حتی در کمترین فضا نیز ورزش انجام بدهند و فعالیت داشته باشند.

تردمیل های امروزی قابلیت تنظیم شیب دارند که کاربر می تواند با افزایش شیب حتی 1 الی 2 درجه نیز محیط بیرون از خانه را برای خود شبیه سازی کنند. تردمیل های جدید قادرند اطلاعاتی از وضعیت عمومی بدن کاربر را به او گزارش بدهند.نمایشگر تردمیل میتواند سرعت، مسافت طی شده، ضربان قلب و کالری سوزی را در اختیار کاربر بگذارد تا او با توجه به این اطلاعات سطح تمرینات را مشخص کند.

اگر ورزش را با فرم نادرست بدن بر روی تردمیل یا هر دستگاه دیگری انجام بدهید، در نواحی مختلف بدن درد و ناراحتی احساس می کنید. اگر از راه اصولی و صحیح تمرینات ورزشی خود را انجام دهید دچار دردهای متعارف و غیر عادی نمی شوید.زمانی که بر روی تردمیل ورزش می کنید، بیش از اندازه سر خود را بالا یا پایین نیندازید، زیرا این کار باعث به وجود آمدن گردن درد می شود؛ برای جلوگیری از گردن درد بهتر است به روبه روی خود نگاه کنید و سر را مرکز و ستون مهره ها قرار دهید.

به یاد داشته باشید زمانی که خستگی زیادی دارید ورزش انجام ندهید، زیرا سبب می شود تا کتف ها و سر شما روبه پایین کشیده شود و در ناحیه گردن درد احساس کنید.
قبل از شروع ورزش بدن خود را گرم کنید تا دچار آسیب های ورزشی نشوید. حداقل 5 دقیقه قبل از ورزش حرکات کششی انجام بدهید و با آرام راه رفتن بر روی تردمیل سعی کنید بدن را گرم کنید تا جریان گردش خون در بدن بیشتر بشود.در زمان راه رفتن بر روی تردمیل سعی کنید بالاتنه خود را صاف نگه دارید تا در نواحی گردن و شانه دچار مشکل نشوید.

برای اینکه بتوانید حرکت گردن خود را کنترل کنید، بهتر است در مقابل دستگاه تردمیل آینه ای وصل کنید تا با نگاه کردن به روبه رو بتوانید حرکت گردن را کنترل کنید.برای اینکه بتوانید ریتم بدنتان را ثابت نگه دارید، بهتر است به یک موسیقی پرانرژی و پرضرب گوش بدهید تا انرژی بیشتری برای ورزش داشته باشید.در ابتدای گام برداشتن بر روی تردمیل از دسته های آن استفاده کنید تا بتوانید تعادل خود را بدست بیاورید و بعد از بدست آوردن تعادل دسته ها را رها کنید. دست ها را در زمان راه رفتن بهتر است در کنار بدن خود به صورت 90 درجه قرار دهید.

در زمان انجام دادن ورزش به دم و بازدم و نفس کشیدن خود توجه داشته باشید تا دچار درد و گرفتگی های عضلانی نشوید. برای اینکه بتوانید نتایج بهتری از ورزش های خود بگیرید، بهتر است تمرینات را در زمان طولانی و با شدت متوسط انجام بدهید.نوشیدن آب را در زمان انجام ورزش فراموش نکنید تا بدن در دمای متعادل خود نگه داشته شود و سوخت و ساز نیز افزایش پیدا کند. با نوشیدن آب بدن شما هیدارته خواهد شد، فرد معمولی باید در روز 8 لیوان آب بنوشد تا نیاز سوخت و ساز بدن تامین بشود.بعد از اتمام تمرینات، سرعت دستگاه را کم کنید تا ضربان قلبتان پایین بیاید و در اصلاح بدن شما قبل از پایان تمرین سرد بشود و عضلات دچار شوک نگردند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :