در روز چقدر پیاده روی برای کاهش وزن لازم است؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 28 مرداد 1397 در ساعت 19 : 20 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

رسیدن به تناسب اندام و لاغری و البته خلاص شدن از شر چربی های انباشته شده در بدن کار راحتی نیست و و یک شبه اتفاق نمی افتد.

دو اصل مهم رعایت رژیم غذایی و انجام دادن ورزش را در راه رسیدن به تناسب اندامی اصولی نباید فراموش کنید. اجرا و پایبندی به هر کدام از این دو اصل کار ساده ای نیست و نباید فراموش نمایید که با انجام دادن غیراصولی هر کدام از آنها می توانید به سلامتی بدنتان آسیب برسانید و دچار مشکلات زیادی شوید.

هستند افرادی که گمان می کنند اگر یک یا دو روز به شدت ورزش سنگینی انجام دهند موفق شده اند از شر چربی های اضافی شان خلاص شوند و در صورتی که این فکر کاملا اشتباه است و باید توجه داشته باشید که فعالیت های بدنی در طی هر روز شما نقش مهمی در راه رسیدن به تناسب اندامتان دارد. به همین علت ورزش هایی مانند پیاده روی روزانه، تاثیرات قابل توجهی بر کاهش وزن و سلامت جسمی دارند.

پیاده روی ساده ترین ورزشی است که هر فردی با هر سن و سالی می تواند به راحتی آن را انجام دهد و این روزها با اسم مادر تمام ورزش ها شناخته شده است. ساعت ها راه می روید و به انجام دادن فعالیت های روزانه مشغولید و غافل از آنکه همین راه رفتن چقدر میتواند برای شما کالری سوزی به همراه داشته باشد.

محققان ثابت کرده اند که اگر بتوانید پیاده روی را در مدت زمان طولانی و به صورت منظم و روزانه انجام دهید عضلات شما به راحتی تقویت خواهند شد و می توانید سلامتی بدن تان را نیز تضمین کنید.

اینکه چه مقدار می توانید با کمک پیاده روی کالری سوزی داشته باشید به وزن و سرعت پیاده روی تان بستگی دارد. افرادی که وزن سنگین تری دارند در زمان انجام دادن ورزش و فعالیت یا حتی پیاده روی ساده کالری بیشتری می سوزانند.

برای اینکه بتوانید روند کاهش وزن و کالری سوزی تان را کنترل کنید باید بر روی میزان مسافتی که طی می کنید و پیاده روی انجام می دهید نظارت داشته باشید. تمام ما در زندگی گرفتاری ها و مشغله های زیادی داریم که به ما اجازه نمی دهند آن طور که دلمان می خواهد فعالیت داشته باشیم و به تناسب اندامان رسیدگی کنیم. استفاده از دستگاه های هوازی مانند تردمیل به ما کمک می کند تا بتوانیم در هر ساعت از شبانه روز که فرصتی پیدا کردیم حداقل پیاده روی ساده ای را به صورت روزانه اجام دهیم.

تردمیل های امروزی دیگر با کمک نمایشگرهای مجهزی که دارند به ما کمک می کنند تا بتوانیم به راحتی از مسافتی که طی می کنیم تعداد ضربان قلب، کالری که می سوزانیم، مدت زمان انجام دادن ورزش مان به راحتی اطلاع پیدا کنیم و بتوانیم بر آنها نظارت داشته باشیم.

بنابراین شما باید روزانه برای اینکه بتوانید در هفته نیم کیلوگرم وزن کم کنید باید روزانه تقریبا 10000 قدم بردارید. پیاده روی خیلی سختی نیست و فقط روزانه مدت زمانی را برای اجرای آن در نظر بگیرید. سعی کنید در طی روز تا جایی که می توانید کارهایتان را با پای پیاده انجام دهید، یعنی به طور مثال پیاده به سر کار بروید و برگردید یا به جای ماشین برای رفتن به فروشگاه پیاده روی کنید یا حتی از پله ها به جای استفاده از آسانسور کمک بگیرید تا با همین نکات کوچک نیز بتوانید کالری بیشتری بسوزانید.

تردمیل می تواند در ماه های سرد سال به کمک شما بیاید تا بتوانید در این زمان های ویژه نیز پیاده روی منظم خود را ترک نکنید و برنامه سلامتی تان را ادامه دهید.

برای یک پیاده روی مفید بهترین کار آن است که در زمان راه رفتن سرتان را صاف نگه دارید، به روبه رو را نگاه کنید و عضلات، مخصوصا عضلات باسن و شکم را منقبض نگه دارید. توجه داشته باشید پیاده روی ساده را نیز باید کم کم زیاد کنید تا به بدن تان آسیبی نرسانید.

زمانی که میزان آمادگی جسمانی تان افزایش پیدا کرد می توانید سرعت و هم مدت زمان پیاده روی تان را افزایش دهید و حتی از شیب تردمیل یا از کوه نوردی نیز کمک بگیرید.

سوالی که اکثر افراد از خود در زمان انجام دادن پیاده روی می پرسند این است که چه مقدار باید پیاده روی انجام دهند تا بتوانند لاغر شوند و به تناسب اندام خوبی برسند.

بهترین کار آن این است که بتوانید هر روز 30 تا 90 دقیقه پیاده روی انجام دهید و البته لازم نیست هر روز در یه زمان خاص ورزش کنید و بهتر است این زمان را کم و زیاد کنید تا بدن به یک رویه عادت نکند.

اگر قادر نیستید که این مدت زمان را یکسره ورزش کنید بهتر است ورزش تان را به مدت زمان های کوتاه کوتاه تقسیم بندی کنید و البته می‌توانید زمان پیاده روی‌تان را به بخش‌های 10 دقیقه‌ای یا بیشتر تقسیم بندی نمایید.

با یک پیاده روی تند در مدت زمان 30 دقیقه ای می توانید 100 تا 300 کالری بسوزانید که این مصرف کالری به مقدار وزن شما نیز بستگی دارد و در همه افراد یکسان نیست.

نکته جالبی که به شما یادآوری می کنم آن است که بدن همیشه بعد از 30 دقیقه تمرین شما قندهای ذخیره شده را می سوزاند و برای این اتفاق به سراغ چربی های ذخیره شده می رود و بهترین کار آن است که سعی کنید همیشه بیشتر از 30 دقیقه ورزش کنید. بدن را کم کم عادت دهید و سعی داشته باشید بیشتر روزهای هفته حداقل ۳۰ دقیقه پیاده روی کنید تا وضعیت متابولیسم بدن‌تان نیز بهتر شود.

صرف‌نظر از اینکه چه مدت قرار است پیاده روی کنید، همیشه ۵ دقیقه هم که شده با سرعت کم بدن را گرم کنید. می‌توانید برای بهره‌ بردن بیشتر از پیاده‌ روی‌های کوتاه مدت خود، از تمرینات حین راه رفتن، تمرین روی پله‌ و سرعت بیشتر کمک بگیرید.

اگر بتوانید هر روز این رویه را تکرار کنید برای بدن و سوخت و ساز آن بسیار مفید است. حواستان به مقدار کالری که دریافت می کنید نیز باشید تا کم کم به وزن ایده آل تان برسید. از ابزارها کمکی مانند انواع اپلیکیشن ها و کالری شمارها استفاده کنید تا بتوانید کنترل شده بخورید و کالری بسوزانید. برای سالم ماندن بدن و تغییر سبک زندگی تان بهترین روش ها و البته ورزش را فراموش نکنید و وحداقل روزانه پیاده روی ساده ای انجام دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :