تردمیل دستگاهی مفید در زمستان

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 19 : 7 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

با شروع فصل سرما و سرد شدن آب و هوا بیشتر ورزشکاران برای انجام دادن تمرینات ورزشی خود از تردمیل استفاده می کنند و در بین مردم استفاده از دستگاه های خانگی در فصل سرما بیشتر جا افتاده است.بسیاری از ورزشکاران با استفاده از این دستگاه هوازی به موفقیت های بزرگی دست پیدا کرده اند و علاقه مند به استفاده از این دستگاه هستند.در زمستان ضربان قلب کاربر نسبت به دیگر فصول سال متفاوت است و میزان ضربان قلب شما به عوامل خارجی مانند تپه، باد و گرما ندارد.

تسمه تردمیل به گونه ای حرکت می کند که پاها را به سمت عقب می راند و شما باید تلاش کنید تا خلاف نیروی مقاومت حرکت کنید؛ بنابراین در زمان دویدن بر روی این دستگاه ضربان قلب شما با زمانی که تمرینات در خارج از خانه انجام می دهید کمتر خواهد بود.دلیل پایین بودن ضربان قلب کاربر در هنگام انجام دادن ورزش این است که قلب در زمان انجام دادن فعالیت در بیرون از منزل بر عوامل و اصطحکاک های بیرون بیشتر مقابله می کند و اگر کاربران بخواهند فضای بیرون را شبیه سازی کنند، باید دستگاه را بر روی شیب 1 الی 2 درصد تنظیم نمایید.

به یاد داشته باشید که شیب زیاد بر روی تردمیل فضای تپه نوردی را شبیه سازی می کند و زمانی که شیب دستگاهتان را افزایش می دهید، باید سرعت دستگاه خود را کاهش بدهید و بعد روی آن راه بروید.اگر به نکاتی که گفته شد، دقت نداشته باشید فشار زیادی به مفاصل مخصوصا زانوها وارد می شود و این نواحی آسیب زیادی می بینند. هنگامی که در سربالایی و شیب زیاد راه می روند با احتیاط تمرینات خود را انجام دهید تا دچار آسیب دیدگی نشوید.

تردمیل دستگاهی است که امروزه با پیشرفت های علمی که انجام شده است، می تواند امکانات زیادی را در اختیار کاربران خود قرار دهد.شما می توانید به راحتی تمام برنامه ها و قابلیت های دستگاه را امتحان کنید و تنوع خوبی در تمرینات خود ایجاد کنید. با داشتن یک تردمیل خانگی به راحتی می توانید در منزل ورزش کنید و در هر زمان از شبانه روز که فرصت داشتید، ورزش خود را انجام دهید و فواید آن بهره ببرید.

انجام تمرین با وسایل های کمکی برای کامل کردن وزنه مانند وزنه "دمبل" باعث می شود ورزشتان را تکمیل کنید و کارایی تمریناتتان نیز افزایش پیدا کند.انجام دادن تمرین با وزنه باعث می شود، ورزش هوازیتان تکمیل تر شود و شما می توانید در فصل سرما قدرت پاهای خود را حفظ کنید. انجام دادن حرکاتی مانند کشش پا، کرلینگ های پا و اسکوات که عضلات دوقلو را درگیر می کنند.

برای اینکه بتوانید پایین تنه خود را بدنسازی کنید، بهتر است هر یک از این حرکات را 15 الی 20 بار تکرار کنید و برای مدت زمان طولانی این تمرینات را ادامه دهید.تردمیل های خانگی به شما این امکان را به شما می دهند که شما به راحتی در خانه هر ساعت از شبانه روز که فرصتی به وجود بیاید به انجام تمرینات ورزشی بپردازید و از فواید آن استفاده کنید.برای اینکه بتوانید ورزش خود را تکمیل کنید، می توانید از وزنه در کنار ورزشتان استفاده کرده و کارایی تمرین را افزایش دهید.

انجام حرکاتی مانند؛ کشش پا، کرلینگ های پا و اسکوات که عضلات دوقلو پا را درگیر می کنند، برای بدنسازی پایین تنه بسیار مفید هستند و بهتر است هر یک از این حرکات را 15 الی 20 بار تکرار کنید.برای اینکه در زمان استفاده از تردمیل صدمه نبینید و دچار مشکل مشکل نشوید، چند نکته اساسی را باید را رعایت کنید.

به یاد داشته باشید در زمانی که می خواهید بر روی تردمیل راه بروید و ورزش انجام دهید تا زمانی که تعادل خود را بدست نیاورده اید، دسته ها را رها نکنید. بعد از بدست آوردن تعادلتان دسته ها را رها کنید تا بدنتان فرم نامناسبی به خود نگیرد و مشکلاتی را برای شما به وجود نیاید.اگر بدن شما فرم مناسبی نداشته باشد، دستگاه نیز نمی تواند مقدار کالری سوزانده شده را به درستی محاسبه کند.

یکی از اشتباهاتی که اغلب کاربران انجام می دهد، آن است که زمانی که بر روی تردمیل برای انجام دادن ورزش می روند، دچار استرس می شوند و قدم های بلندتری بر دارند.بر داشتن قدم های بلند بر روی تردمیل کاملا اشتباه است و باعث ایجاد کشیدگی نامناسب در مفاصل، عضلات و تاندون ها می شود.

زمانی که بر روی تردمیل بوده و مشغول انجام دادن ورزش هستید، درست مانند زمانی که بر روی زمین هستید باید راه بروید و قدم هایتان را عادی و متوسط بردارید. در صورتی که حس می کنید با برداشتن قدم های معمولی تعادلتان از دست می رود، سرعت دستگاه شما اشتباه بوده و باید آن را کاهش دهید.

حرکت تسمه تردمیل بر خلاف جهت حرکت شماست و باید برای جلوگیری از نیروی مخالف و فشار وارد شدن بر روی زانوها و مچ پا سعی کنید، فرود پاهایتان مرکز بدنتان باشد و پاهایتان را نباید بیش از حد جلوتر از بدنتان فرود بیاورید تا دچار مشکلی نشوید.هیچ وقت به صورت ناگهانی از تردمیل پایین نیایید و در ابتدا سرعت دستگاهتان را کاهش دهید و سپس آن را متوقف کرده و از دستگاه پایین بیاید.

در ابتدا با شیب 1 درصد راه بروید و دوباره شیب را در طی انجام تمریناتتان بالا ببرید، در این صورت است که فشار زیادی به زانوهایتان و کمر شما وارد نمی شود. راه رفتن بر روی شیب زیاد عضلات پا را قوی می کند؛ اما نباید مدت زیادی این کار ادامه پیدا کند. عضلات بافت های ارزشمندی هستند که انرژی بدن را تامین می کنند و باعث می شوند تا سوخت و ساز بدن افزایش پیدا کند.

گاهی نیز برای ایجاد تنوع به فضای بیرون از خانه بروید و از آب و هوای زمستانی نیز لذت ببرید. البته فراموش نکنید که در دمای زیر صفر درجه تمرین هوازی انجام ندهید؛ زیرا در این حالت امکان سرما خوردگی شما افزایش پیدا می کند و همان طور که می دانید در هوای سرد آلودگی هوا بسیار افزایش پیدا می کند و ممکن است شما دچار مشکل شوید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :