تجربه لاغری با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 19 : 8 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

استفاده کردن از تردمیل و اینکه بتوانید ساعتها راه بروید یا بدوید و بدون اینکه مسافتی را طی کند و به همین دلیل است که به تردمیل دو درجا نیز گفته می شود.تردمیل امروزه دستگاه پرطرفداری است که با چرخش تسمه، تسمه حرکت می کند و شخص می تواند به راحتی پیاده روی کند و بدود و نیاز ورزشی خود را با استفاده از آن برطرف کند و نیازی به داشتن فضای بزرگی برای ورزش کردن نیست.

پیشرفت تکنولوژی به افزایش رفاه و ساده تر شدن زندگی انسانها کمک بسیاری کرده است. به طور مثال امروزه افراد می توانند در دورترین نقطه کره زمین به راحتی میتواند با افراد در سایر نقاط در ارتباط باشند.امکانات در سراسر دنیا بسیار آسان شده است و راحتتر در اختیار افراد قرار می گیرد. تردمیل نیز دستگاه هوازی است که این پیشرفت تکنولوژی ورزش کردن در خانه را ساده و راحت کرده است.

تردمیل های موتور دار برخلاف تردمیل های بدون موتور انرژی که موتور دستگاه به آن انتقال پیدا می کند باعث می شود، صفحه به راحتی به حرکت در بیاید و کاربر ساده تر می تواند از تردمیل استفاده کند و افراد بیشتر تمایل دارند با این دستگاه فعالیت و ورزش کنند.تردمیل های دارای موتور امکانات زیادی دارند که علاوه بر امکانات سرگرمی و برنامه های متنوع از پیش تعیین شده آنها نیز میتوان استفاده کرد و کاربر تنظیم سرعت و شدت کار را به آسانی انجام دهد.

همان طور که می دانید تردمیل به دو دسته موتور دار و بدون موتور تقسیم بندی می شود، نوع تردمیل بدون موتور در بین مردم رواج کمتری دارد.قیمت هم در تردمیل های بدون موتور کمتر است و از لحاظ وزنی نیز سبکتر است و فضای کمتری نیز نیاز دارند. انجام دادن تمرینات با تردمیل نیز محدودتر انجام می شود و با استفاده کردن ها فقط میتوان ماهیچه های پا را تقویت کرد.

نمایشگر تردمیل قابلیت نمایش سرعت، میزان کالری، مدت زمان و مسافت در طی تمرین را دارد تا بتوانید به کمک آن تمریناتی دقیق و منترل شده ای را انجام دهید.برنامه های از پیش تعیین شده در دستگاه های تردمیل بیشتر برای تناسب اندام و کاهش وزن طراحی شده اند و برخی دیگر از آنها برای بالا بردن آمادگی جسمانی بدن هستند که می توانند به شما کمک کنند تا تمریناتی تکراری انجام ندهید.

تردمیل های امروزی قادرند شیب های متفاوتی را در اختیار کاربر خود قرار دهند که برخی از آنها دستی تنظیم شده و بعضی از آنها به صورت برقی تنظیم می شوند. با استفاده از شیب تردمیل می توانید برنامه ورزشی خود را متنوع کنید و با استفاده از آن تمرینات چالشی بیشتری انجام دهید و به تقویت اندام های خود بپردازید.تردمیل های برقی معمولا صفحه نمایشگر کامپیوتری دارند که می تواند اطلاعات مفیدی را در اختیار کاربر خود قرار دهند. اطلاع از ضربان قلب در طول تمرین و نمایش دادن آن از مزیت هایی است که به بهتر انجام شدن ورزش کمک بسیاری می کند.

در زمان انتخاب تردمیل دقت داشته باشید که به چند نکته توجه کنید:

توان و قدرت موتور اهمیت زیادی دارد و در هنگام خرید باید به آن توجه و برسی شود تا چه میزان تحمل وزن دارد و به آن آسیبی نمی رسد.بازده حداقل و حداکثر سرعت و امکان شیب بر حسب درجه را نیز فراموش نکنید و مورد بررسی قرار دهید.بیشترین زمانی می توانید بر روی تردمیل ورزش انجام دهید را حتما بپرسی و بررسی کنید تا در زمان انجام دادن ورزشتان دچار مشکلی نشوید.

کمپانی تولید کننده ای که می خواهید دستگاه مورد نظرتان را خریداری کنید و اینکه کمپانی مورد نظر چه گارانتی و خدمات پس از فروشی برای محصولات خود در نظر گرفته است.جنس تردمیل انتخابی و صفحه آن باید مورد ارزیابی قرار بگیرد و با دقت فراوان توسط خریدار بررسی شود.

سر و صدا در استفاده از تردمیل بسیار مهم است و اینکه شما با ورزش کردن مزاحم اطراف نشوید و حتی خود نیز آزار نبینید، بسیار مهم است و باید دقت کنید تا تردمیل انتخابی شما ضربه گیر خوبی داشته باشد.توجه کردن به ویژگی ها و امکاناتی که تردمیل می تواند در اختیار کاربر خود قرار دهد، بسیار مهم است زیرا در بالا رفتن سطح تمرینات ورزشی می تواند به کاربر بسیار کمک کند.

برای اینکه بدنتان را دچار چالش کنید، می توانید به راحتی از دستگاه های دیگر مانند دوچرخه ثابت یا اسکی فضایی کمک بگیرید و اگر تنها از تردمیل استفاده می کنید در خانه سرعت یا شیب دستگاه خود را بیشتر کنید.انجام دادن ورزش های قدرتی مانند درازنشست و ... بعد از تمرین کردن با تردمیل زمانی که بدن هنوز گرم است، می تواند به سفت شدن عضلات کمک کند. برخی از مدل های تردمیل های امروزی مجهز به پایه درازنشست می باشند.

جالب است بدانید قیمت تردمیل ها نیز به امکانات و ویژگی هایی که یک دستگاه دارد بسیار مربوط است، پس باید در این باره بسیار دقت کنید با توجه به مبلغی که پرداخت می کنید، بهترین گزینه را انتخاب نمایید. اگر می خواهید با تردمیلتان ورزش خوبی انجام دهید، برنامه ورزشی خود را بعد از 6 یا 8 هفته تغییر بدهید و به طور مدام تمریناتتان را تکرار نکنید برای بدنتان بهتر است ، زیرا بدن زود به یک رویه ای عادت کرده و جوابی که می خواهید را از ورزشتان نخواهید گرفت.

زمانی که بخشی از اضافه وزن خود را از دست دادید و بعد از تمرین کردن با تردمیل درحالی که هنوز بدنتان گرم است می توانید با دمبل و وزنه نیز کار کنید و عضلات خود را غافلگیر کنید و مانع ایجاد فلات تمرینی شوید. برای اینکه زودتر به هدف نهایی خود دست پیدا کنید، هیچ وقت از سرعت بالا و شیب زیاد استفاده نکنید زیرا انجام دادن این کار نه تنها باعث کاهش وزن و رسیدن به هدف نهایی شما نمی شود، بلکه باعث می شود تا دچار مشکلاتی نیز شوید و نتوانید به ورزش کردنتان ادامه دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :