تاثیر تمرین با تردمیل بر روی عضلات شکم

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 12 : 48 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تمرینات با تردمیل بیشتر از آن چیزی که فکر کنید برروی عضلات تاثیر میگذارد. وقتی فرد شروع به تمرین با تردمیل کند عضلات زیادی در بدن او شروع به فعالیت میکنند که این باعث رشد و بهبود عملکرد عضلات میشود. طبیعتا تمریناتی که با تردمیل همراه هستند بیشتر بر روی عضلات پایین تنه تاثیر میگذارند که مهمترین انها عبارت اند از: ساق پا، ران ها و باسن.

از وقتی که فرد تمرینات هوازی خود را با تردمیل شروع میکند ماهیچه های دیگری در بدن نیز تحت تاثیر قرار میگیرند و تقویت میشوند. این ماهیچه ها شامل ماهیچه های راست شکم، عضله ی مایل خارجی، عضله ی مایل داخلی و عضله ی عرضی شکم میباشد. بنابراین با تمرین بر روی تردمیل میتوان در قسمت شکم نیز چربی سوزی انجام داد.

چربی سوزی در ناحیه ی شکم

همه دوست دارند شکم عضلانی داشته باشند. برای داشتن یک شکم عضلانی باید ابتدا چربی های ناحیه ی شکم را سوزاند و پس از آن به تقویت عضلات پرداخت. تمرینات تردمیل میتواند در هر دو قسمت به فرد کمک کند تا این کار ها را با راحتی بیشتری انجام دهد.

پیاده روی و دویدن روزانه بر روی تردمیل باعض تقویت عضلات شکم میشود. برای این که تاثیر این تمرینات بیشتر شود باید از شیبب تردمیل استفاده کرد و تمرینات را در شیب بیشتری انجام داد. این کار باعث میشود تا فشار بیشتری روی ماهیچه های فعال بیاید و همچنین درصد چربی سوزی در قسمت شکم بیشتر شود.

فواید تمرین با تردمیل بر کسی پوشیده نیست. این تمرینات کمک میکنند تا سلامتی عمومی بدن و ضربان قلب به طور چشمگیر افزایش یابد و همچنین چربی سوزی زیادی در بدن اتفاق بیفتد که در نهایت باعث کاهش وزن میشود.

عضله سازی در ناحیه ی شکم

بعد از چربی سوزی در ناحیه ی شکم نوبت به عضله سازی و تقویت عضلات شکم میرسد. این بخش برای افرادی است که دوست دارند شکم شش تکه داشته باشند. برای رسیدن به این هدف تمرین با تردمیل میتواند به فرد کمک کند زیرا تمرین با تردمیل بر روی عضلات شکم نیز تاثیر میگذارند. باید توجه داشت برای عضله سازی باید شدت تمرینات را بیشتر کرد، پس فرد باید مدت بیشتری روی تردمیل بدود و همچنین در کنار آن از تمریناتی مانند دراز نشست نیز استفاده کند تا در طول زمان عضلات وی به قدرت و حجم مورد نظر برسند.

بعد از این که تمرینات بر روی تردمیل را انجام دادیم بد نیست تا حرکات بیشتری بر روی عضلات شکم انجام دهیم. بعضی از این تمرینات را در ادامه معرفی میکنیم. تمریناتی که عضلات شکم را تحت تاثیر قرار میدهند 128 مورد هستند که در این مقاله مهمترین و شناخته شده ترین حرکات را توصیح خواهیم داد.

1- دراز و نشست

تمرکز این تمرین بر روی عضلات شکم است و آنها را به طور مستقیم تحت تاثیر قرار میدهد. افرادی که قصد دارند تا عضلات شکم خود را تقویت کنند باید این حرکت را بعد از تمرینات با تردمیل انجام دهند. سعی کنید این حرکت را به ارامی انجام دهید و در انجام آن عجله نکنید. اگر خواستین تا به این تمرین شدت ببخشید میتوانید با در دست گرفتن یک وزنه فشار بر روی عضلات شکم خود را بیشتر کنید.

تاثیر تمرین با تردمیل بر روی عضلات شکم

2- حرکات دوچرخه

انجام این حرکت به گونه ای است که باید به پشت دراز بکشید و دستان خود را پشت سرتان قرار دهید سپس پا های خود را بالا آورده

تاثیر تمرین با تردمیل بر روی عضلات شکم

3- شنا رفتن

شنا یکی از تمریناتی است که عضلات زیادی را تحت تاثیر میگذارد. درست است که فشار عمده در این حرکت بر روی عضلات دست، به ویژه بازو ها اما با انجام این تمرین عضلات شکم نیز تحت فشار قرار میگیرند و تقویت میشوند.

تاثیر تمرین با تردمیل بر روی عضلات شکم

4- پل زدن به پهلو

این حرکت عضلات مایل شکمی را تحت فشار قرار میدهد و میتواند باعث تقویت آنها شود. هنگام انجام این حرکت عضلات کل بدن به کار میفتند اما فشار اصلی بر روی عضلات کمر و شکم است.

تاثیر تمرین با تردمیل بر روی عضلات شکم

قابل توجه است که قبل از انجام این تمرینات شما باید به تمرین با تردمیل بپردازید و طبق برنامه ی ورزشی خود عمل کنید. تمرین با تردمیل یک فعالیت هوازی محسوب میشود و باعث چربی سوزی میشود و انجام این حرکات قدرتی بعد از تمرین با تردمیل باعث حجم دادن به عضلات و سفت شدن آنها میشود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :