به کمک این روش ها چاقی خود را سرکوب کنید!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 28 مرداد 1397 در ساعت 19 : 20 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

شیوه زندگی و چگونه گذراندن لحظات آن بسیار اهمیت دارد. اینکه چه ساعتی استراحت می کنید و چه مواد غذایی می خورید و اصلا حواستان به سلامتی بدن تان هست یا نه؟ بسیار مهم بوده و می تواند در لذت بردن از زندگی بسیار تاثیر گذار باشد.

چاقی مادر تمام بیماری هاست و درصد ابتلا ما به اکثر بیماری های لاعلاج را افزایش می دهد. با داشتن تناسب اندام و دور کردن چربی های مضر از بدن می توانید حداقل مطمئن باشید تا 70 درصد از ابتلا به انواع بیماری های مضمن در امان خواهید ماند و تنی سالم دارید.

در این مقاله می خواهیم راهکارهای مفید به شما ارائه دهیم تا بتوانید از شر ذخیره های چربی بدن خود خلاص شوید و ژن های چاقی را به طور کل در بدنتان نابود کنید.

انجام دادن پیاده روی

اولین و اساسی ترین راه حل برای خلاص شدن از شر چربی های مضر انجام دادن ورزش است. اگر جزو آن دسته از افراد هستید که وقت زیادی ندارید که باشگاه بروید و ورزش را به صورت حرفه ای دنبال کنید، بهتر است حداقل پیاده روی ساده ای را به صورت روزانه و مداوم انجام دهید تا بدن نیز فرصتی برای کالری سوزی داشته باشد.

پیاده روی را اگر بتوانید در فضای بیرون از خانه انجام دهید و در مقابل نور خورشید قرار بگیرید بهتر است و اگر هم این فرصت را ندارید حداقل این ورزش را با کمک تردمیل به صورت روزانه در خانه انجام دهید تا بتوانید میزان کالری سوزی بدن تان را افزایش دهید و به مرور زمان از شر چربی های اضافی بدن تان خلاص شوید.

تردمیل های امروزی دارای برنامه های از پیش تعیین شده ای هستند که با انتخاب هر یک از آنها می توانید بدون نیاز به مربی و طی کردن مسافتی طولانی در داخل خانه ورزش حرفه ای انجام دهید و به تناسب اندام و سلامتی کامل برسید.

ورزش حتی به مدت 30 دقیقه راهی مطمئن برای سرکوب اشتهاست. با انجام دادن ورزش روزانه می توانید حتی خواب بهتری نیز داشته باشید و اشتهای خود را نیز مهار کنید.

از آنتی بیوتیک ها دوری کنید

زمانی که بدن سالم باشد باکتری های مفید روده، سیستم گوارش، سلامت مغز و... را به همراه خواهد داشت و به راحتی با درست کار کردن تمام اعضا، بدن می تواند ژن چاقی خود را نیز کنترل کند. حفظ سلامت کلی بدن، یک فایده دیگر هم دارند و آن هم کنترل ژن های چاقی است. اگر خودسرانه و به مقدار زیاد آنتی بیوتیک مصرف کنید ممکن است حتی باکتری های مفید روده و بدن نیز از بین بروند و برای بدن مشکلات جدی را به وجود آورند. جالب است بدانید باکترهای مفید برای بدن از طریق فیبر موجود در غذاها و تشکیل اسیدهای چرب مفید در بدن کار انجام داده و فعالیت می کنند و اگر این باکتری ها نیز از بین بروند کار بدن سخت تر خواهد شد.

چربی های اشباع شده نخورید

از برنامه غذایی مناسبی پیروی کنید. مواد مضر برای بدن چربی ها و قندهای اضافی هستند که اگر به آنها توجهی نداشته باشید گرفتاری چاقی نامطلوبی خواهید شد. جالب است بدانید پیوند عمیقی بین قند و چربی مصرف کردن و رشد ژن های چاقی وجود دارد. مواد غذایی چرب و شیرین کالری زیادی وارد بدنتان می کند که در نهایت منجر به افزایش وزن می شوند. غذاهای چرب و قندها سبب می شوند ژن های ذخیره سازی چربی در بدن ما همیشه فعال و در اصطلاح روشن باشند.

ویتامین بیش از اندازه مصرف نکنید

سطح بالای ویتامین ها مخصوصا ویتامین های گروه "ب" باعث افزایش چاقی و دیابت خواهند شد و می توانند بدتر ژن های چاقی را فعال نمایند. زمانی که رژیم غذایی دارید مصرف مولتی ویتامین به طور روزانه خوب است، اما نباید در خوردن آنها افراط کنید. سعی کنید برنامه غذایی متعادلی داشته باشید و در خوردن قرص های مکمل نیز محتاط باشید.

غذاهای کنسروی نخورید

می دانید غذاهای کنسروی ترکیبی به نام بیسفنول A دارند و این ماده شیمیایی در ساخت ترکیب پلاستیک نرم، ظروف پلاستیکی و ... نیز استفاده می شود. این ترکیب تاثیر زیادی بر روی ژن های چاقی دارد و برای کنترل آن بهتر است تا جایی که می توانید غذاهای کنسروی کمتری استفاده کنید تا دچار این مشکل نشوید.

غذای فیبردار مصرف کنید

برای سرکوب کردن اشتهای کاذب بی خطرترین سرکوب کننده ها فیبرها هستند. باید توجه داشته باشید که در غذای روزانه خود حتما از فیبرهایی مانند: سبزیجات و میوه های تازه، غلات، حبوبات و... استفاده کنید. با خوردن مواد غذایی فیبردار برای مدت طولانی تری احساس سیری خواهید کرد و کمتر به سراغ خورده خوری می روید. برای خوردن غذاهای فیبردار باید مدت زمان طولانی تری عمل جویدن را انجام دهید و به دلیل طول کشیدن مدت زمان خوردن می توانید فرمان مغز برای سیری را راحت تر دریافت کنید.

آب زیاد بنوشید

آب زیاد در طی روز بنوشید. گاهی ممکن است احساس گرسنگی داشته باشید و متوجه می شوید با نوشیدن آب این گرسنگی بر طرف شده است و در حقیقت کاذب بوده است. زمانی که آب کافی ننوشید خون غلیظ خواهد شد و به قلب و سایر اندام های بدن تان فشار زیادی وارد می کند. پس در فواصل کم آب بنوشید، حتی اگر احساس تشنگی نمی کنید برای هیدراته ماندن بدن تان آب کافی بنوشید، زیرا در غیر این صورت خونت ان غلیظ می شود و به قلب تان فشار وارد می کند.

در زمانی که احساس گرسنگی دارید به جای خوردن هله و هوله های پرکالری، بهتر است از میوه ها یا سبزیجات تازه مانند: خیار، هویج، کاهو، گل کلم، کلم بروکلی و ... میل کنید تا هم به بدنتان سود برسانید و هم جلوی اشتهای کاذبتان را بگیرید. با ادامه این روند سالم در زندگی می توانید به تناسب اندام خوبی برسید و کم کم ژن چاقی را در بدن تان سرکوب کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :