بهترین زمان برای ورزش با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 29 آذر 1395 در ساعت 14 : 47 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برخی از افراد اعتقاد دارند که اگر صبح زود به آهستگی بدن خود را گرم کرده و بعد کم کم حرکات خود را سنگین تر کنند، با این کار بدن برای کار روزانه و انجام دادن فعالیت روزانه آماده می شود.

افرادی هستند که نمی توانند از خواب صبح گاهی خود بگذرند و در صبح نیز قادر نیستند ورزش کنند و افرادی هم ورزش کردن در صبح را بیشتر دوست دارند.از آنجایی که به اثبات نرسیده است که چه زمانی برای ورزش کردن مناسب و ساعت خوبی برای چربی سوزی و کالری از دست دادن است، شما می توانید به راحتی هر ساعتی در روز که ما مایل بودید به ورزش کردن بپردازید.

تنظیم کردن ساعت بدن

بدن تمام افراد مطابق شیوه زندگی و عاداتی که دارد نظیر ساعت های بیداری ، خوابیدن که این ریتم به صورت یکنواخت ادامه دارد و تغییر این ریتم کار ساده ای نیست.این تنظیم ساعت بر اساس الگوی شبانه روز و نحوه چرخش زمین تعیین می شود و بر بسیاری از شرایط فیزیکی بدن از جمله سطح هورمنها، تعداد ضربان قلب، فشار خون و دمای بدن تاثیر گذار است و تغییر کردن این شرایط به شیوه ای در هماهنگی و آمادگی بدن برای ورزش کردن موثر است.

یکی از راههایی که می توانید زمان مناسب را برای ورزش کردن خود را بفهمید آن است که ساعت بدن خود را پیدا کنید تا زمان مناسب برای ورزش یا پیاده روی ساده را نیز بتوانید تعیین کنید.این ساعت همان ساعتی است که شما بیشتر تمایل به انجام دادن فعالیت نسبت به سایر ساعت های روز دارید و مایل به ورزش ورزش کردن هستید.

هوشیاری در ورزش صبحگاهی

اغلب متخصصان بر این معتقدند که اگر نمی توانید تایم مناسبی برای بدن خود پیدا کنید، صبح را برای انجام دادن ورزشتان انتخاب کنید.تحقیقات نشان داده است که افراد بیشتری عادت به ورزش کردن در صبح دارند. بیرون آمدن از رختخواب و انجام دادن ورزش ممکن است در ابتدا سخت به نظر بیاید اما با لذت زیادی همراه است و بعد از گذشت مدت نمی تواند آن را ترک کند.

فراموش نکنید ورزش کردن در آخر شب نزدیک به زمان خوابیدن همانند خوردن غذا در آخر شب باعث بی خوابی می شود؛ زیرا باعث می شود تا ضربان قلب و دمای بدن بالا رود که این موارد هر دو موجب بیخوابی می شود. البته عده از ورزشکاران نیز هستند که در عصرها ورزش می کنند و به آن اعتقاد دارند و آنها می گویند که در این زمان بدن سریعتر به ریتم موزون ورزشی خود می رسد.

به یاد داشته باشید که قبل از انجام دادن ورزش غذای سنگینی نخورید؛ زیرا در هنگام ورزش خون باید برای اکسیژن رسانی به ماهیچه و سلول ها سریع انتقال پیدا کند، اما زمانی که غذا می خورید خون برای کم کردن به هضم غذا به سمت دستگاه گوارش می رود و اکسیژن رسانی خوبی برای بدن انجام نمی شود.بنابر این دانشمندان تاکید دارند تا از ورزش کردن بعد از خوردن غذا تا حدود 2 ساعت پرهیز کنید تا بتوانید به راحتی ورزش انجام دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :