با رعایت 3 نکته مهم کاهش وزنی باورنکردنی داشته باشید

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 28 مرداد 1397 در ساعت 19 : 20 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

وزن بدن با سرعت زیادی بالا می رود و اگر به چاقی گرفتار باشید نیز می دانید این عدد با زجر بیشتری نیز پایین می آید. زمانی که اضافه وزن شما از 10 بگذرد اغلب افراد تصور می کنند که به طور مثال چگونه می توانند 30 یا 40 کیلو اضافه وزن را پایین بیاورند و از شر این همه چربی و دنبه اضافه خلاص شوند و اغلب دچار ناامیدی خواهند شد.

ولی تجربیات و افراد مختلفی ثابت کرده اند این راه اگرچه دشوار است ولی غیر قابل ممکن نیست و با کمی تلاش و اراده می توانید از این وضعیت خلاص شوید و علاوه بر سلامتی، تناسب اندام مناسب نیز بدست آوردید.

اولین و البته مهم ترین نکته که باید آن را فراموش نکنید انجام دادن ورزش است. با تداوم ورزش می توانید حتی به انجام دادن آن اعتیاد نیز پیدا کنید و نتوانید آن را ترک کنید. برای خود ساعتی از شبانه روز را به انجام دادن ورزش اختصاص دهید حتی اگر بیشتر ساعت روز را به سر کار می روید و فرصتی زیادی برای باشگاه رفتن و انجام دادن حرفه ای ورزش ندارید.

بهترین کار که در این زمان مدرن برای سلامتی خود می توانید انجام دهید، آن است که اگر قادر نیستید که زمانی را به باشگاه رفتن اختصاص دهید، دستگاه هوازی مناسبی تهیه کنید و با استفاده از آن حداقل در طی روز فعالیت داشته باشید.

تردمیل ، دوچرخه ثابت و اسکی فضایی از جمله دستگاه های هوازی هستند که با استفاده از آنها می توانید مدت زمانی هر چند کوتاه را نیز ورزش کنید. در ابتدای شروع کارتان می توانید از مدت زمان 30 دقیقه آن هم هفته ای سه مرتبه ورزش را ادامه دهید و بعد با بالا رفتن آمادگی جسمانی تان می توانید مدت و شدت تمرینات را کم کم افزایش دهید و خیلی زود انجام دادن ورزش را به یک عادت بسیار خوب روزانه برای خود تبدیل کنید و معتاد آن شوید.

تردمیل های امروزی دارای برنامه های از پیش تعیین شده ای هستند که با انتخاب هر یک از آنها قادر خواهید بود تمرینات اصولی و البته درستی را انجام دهید و سبب کالری سوزی بیشتر در بدن تان شوید و سرعت لاغری خود را افزایش دهید.

وعده های غذایی خود را به 5 وعده در روز برسانید و خوردن میان وعده های مفید را فراموش نکنید، زیرا این وعده ها سبب می شوند اشتهای شما کنترل شده و شما در وعده های غذایی اصلی بیش از اندازه گرسنه نمایند و پر خوری نکنید. خوردن یک یا دو وعده غذایی سنگین سبب می شود شما با پرخوری مقدار زیادی کالری وارد بدنتان کنید که برای سوزاندن آنها باید زحمات زیادی را متحمل شوید.

بعد از اینکه توانستید سطح آمادگی جسمانی خود را بالا ببرید بهتر است از وزنه ها نیز کمک بگیرید و شروع به بلند کردن آنها کنید. علاوه بر انجام دادن تمرینات با تردمیل بهتر است از وزنه نیز کمک بگیرید و تمریناتی هم با وجود آنها انجام دهید. با کمک و استفاده از وزنه متناسب با توانایی خود می توانید بعد از رسیدن به تناسب اندام جلوی از دست دادن استخوان هایتان را نیز بگیرید و آنها را حفظ کنید.

خوردن میان وعده ها را فراموش نکنید یک میان وعده را بین صبحانه و ناهار و دیگری را بین ناهار و شام میل کنید. میان وعده جلوی اشتهای کاذب شما را می گیرند و می توانید برای این وعده ها از انواع میوه، بیسکویت های ساده ی سبوس‌دار، شیر، خرما، انواع آجیل های خام مانند بادام، پسته و ... استفاده کنید.

خوردن صبحانه را برای رسیدن به لاغری و تناسب اندام فراموش نکنید، زیرا خوردن صبحانه سبب تامین قند خون در بدن شما می شود و می تواند تا حد بسیار زیادی جلوی گرسنگی غیرعادی و زیاد شما را بگیرد تا به خورده خوری نپردازید.

صبحانه های معمولی ما ایرانی ها که همان نان و پنیر، گوجه فرنگی یا گردو است کافی و مناسب است البته به شرطی که در مقدار و اندازه هر کدام از آنها دقت کنید و به اندازه و در حد اعتدال آنها را مصرف کنید.

از میوه های طبیعی نیز استفاده کنید ولی به یاد داشته باشید که باید در انتخاب نوع میوه مصرفی دقت کنید. موز و ... که میوه های پر کالری هستند بدتر باعث افزایش وزن می‎شوند و باید در خوردن آنها دقت کرد. بنابراین بهتر است در انتخاب میوه دقت کرده و مثلا موز را نصفه بخورید و بیشتر همراه نارنگی یا پرتقال و... نوش جان کنید.

نخوردن صبحانه سبب گرسنگی کاذب شما می شود و شما در طی روز بیشتر خواهید خورد و این عمل زمینه‌ساز بروز افزایش وزن شما می‌شود.

ناهار هم اصلی‌ترین وعده غذایی برای ماست و باید تا جایی که می توانید کمتر نشاسته بخورید و از انواع نان های سبوس‌دار استفاده نمایید، اما باید میزان مصرف آنها را نیز کنترل کنید.

نوشیدن نوشابه و انواع آب میوه های غیرطبیعی قند اضافی دارند. اشتهای شما بعد از این مواد بیشتر شده و سبب می شوند بیشتر از همیشه غذا بخورید و متوجه آن نیز نشوید.

جالب است بدانید این افزودنی‎ها ابتلا به انواع بیماری‌ها و مشکلات گوارشی را در ما بیشتر می کنند و بهتر است مواد مفیدی مانند سبزی خوردن، ماست و سالاد را جایگزین آنها نمایید تا علاوه بر داشتن اندامی زیبا بدن سالمی نیز داشته باشید.

فراموش نکنید نخوردن شام، باعث کاهش وزن و لاغری نمی‎شود. شام را سبک بخورید مانند غذاهایی مثل انواع سوپ های سبک یا سالاد ها یا تکه مرغ بخارپز و میوه و البته در اول شب تا با خواب تان حداقل سه تا چهار ساعت فاصله داشته باشد.

با رعایت همین چند نکته ساده به تناسب اندام می رسید و می توانید از شر انواع بیماری های مزمن خلاص شوید و از زندگی خود لذت ببرید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :