آیا ورزش کردن به افراد لاغر نیز کمک می کند؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 28 مرداد 1397 در ساعت 19 : 20 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بیش از اندازه لاغر بودن نیز نه برای سلامتی مفید است و نه زیبایی دارد. هستند افراد لاغری که گمان می کنند به دلیل آنکه لاغر هستند لازم نیست ورزش کنند یا تحرکی داشته باشند در صورتی که باید بدن لاغر و نحیف را به بدنی عضلانی و زیبا تبدیل کنند تا با دیدن آن لذت ببرند و در برابر بیماری ها مقاوم باشند.

انجام دادن ورزش از راه صحیح و اصولی نه تنها باعث لاغری نمی شود بلکه اثرات خوبی برای بدن شما خواهد داشت.

می دانید کمبود بیش از حد وزن برای بدن نیز مشکل ایجاد می کند و خطرناک است؟ با فاصله داشتن از وزن طبیعی و نرمال چه اضافه بر آن و چه کمتر از آن حتما دچار مشکلات زیادی خواهید شد و در نهایت گرفتار مرگ زودرس می شوید.

افراد لاغر توان کافی برای انجام دادن فعالیت های روزمره خود را نیز ندارند و اگر هم فرصتی برای ورزش نداشته باشند که دچار ضعف در پایان روز خواهند شد. بهتر است در وهله اول مطلع شوید که چه وزنی برای شما مناسب است و وزن ایده آل یا در حقیقت طبیعی شما چیست که این وزن بر اساس قد، سن و شرایط جسمی تعیین می شود.

افراد لاغر گاهی با اینکه خورد و خوراک خوبی دارند در همان وزن باقی می مانند و یا حتی لاغر تر نیز می شوند و این امر به دلیل بالا بودن میزان سوخت و ساز بدن شان است که به دلایل هورمونی ایجاد می شود.

پرکاری تیروئید و اختلالات هورمونی، انگل های روده ای، استرس ها و ... از دلایلی هستند که می توانند بدن تان را تحت تاثیر قرار دهند و سبب لاغری شما شوند. دلایل لاغری خود را بشناسید و بعد از آنکه از سلامتی بدن تان مطمئن شدید به سراغ راه حل های علمی و ورزش بروید.

ورزش برای افراد لاغر نیز می تواند راهگشا باشد و به آنها کمک زیادی کند. با انجام دادن ورزش به صورت اصولی و منظم اشتهای خود را تحریک می کنید و بعد از آن با تغذیه مناسب به فرم گرفتن و چاق شدن خود کمک خواهید کرد.

اغلب افراد گمان می کنند برای اینکه چاق شوند فقط کافی است غذاهای پرچرب زیادی بخورند هیچ گونه فعالیتی نداشته باشند، شاید این دو راه افراد چاق را چاق تر کند اما برای افراد لاغر اصلا موثر نیست و به آنها کمکی نخواهد کرد.

برای رسیدن به تناسب اندامی مناسب باید از تمام گروه مواد غذایی استفاده کنید و برای خود رژیم غذایی مناسبی را در نظر بگیرید و بعد از آن ورزش روزانه را نه تنها برای تناسب اندام بلکه برای حفظ سلامتی خود فراموش نکنید.

اگر فرصت چندانی برای حضور در باشگاه ها ندارید بهتر است در خانه با کمک دستگاه های هوازی یا دستگاه های باشگاهی چند کاره ورزش مفیدی انجام دهید. تردمیل ، دوچرخه ثابت یا اسکی فضایی تنها برای لاغر شدن نیستند و بلکه با استفاده از برنامه های مفیدی می توانید با کمک آنها به تناسب اندام و وزنی ایده آل برسید.

به یاد داشته باشید که خوردن غذاهایی مانند: نوشابه، چیپس، پفک و ... هیچ کمکی به تناسب اندام و افزایش وزن شما نخواهد کرد و بدتر دچار مشکل می شوید.

کالری دریافتی را مانند افراد چاق محاسبه کنید تا بدانید چه می کنید و چه میزان انرژی دریافت کرده اید و چه مقدار هم می سوزانید و بین آن تعادل ایجاد کنید. وعده های غذایی تان را کامل و به موقع بخورید و از خوردن میان وعده نیز غافل نشوید.

میان وعده سالم مانند: میوه، ماست، کلوچه و ... می تواند به افزایش کالری شما کمک کند و شما انرژی بیشتری نیز برای فعالیت خواهید داشت.

وسط غذا آب نخورید و تا می توانید کربوهیدرات ها را در برنامه ها غذایی خود جای دهید و از آنها استفاده کنید.

رژیم های غذایی با پروتئین بالا مصرف نکنید، زیرا مواد پروتئینی مدت زمان زیادی می برند تا هضم شوند و در نتیجه سوخت و ساز بدنتان افزایش پیدا می کند و این موضوع به نفع چاق شدن تان نیست.

خوردن انواع آجیل، کره بادام زمینی، کلوچه های سبوس دار و ... برای بدن لازم است و می توانند به شما توان خوبی برای انجام ورزش روزانه بدهند.

لاغر بودن شما دلیلی بر این نیست که هر اندازه و هر نوع روغنی را آزادانه بخورید بلکه باید حواستان باشد تا جایی که امکان دارد از روغن های طبیعی و سالم استفاده کنید تا دچار مشکل نشوید.

برای اینکه برنامه ورزشی مفیدی حتی در خانه داشته باشید و بتوانید در خانه نیز تمرینات قدرت یخوبی انجام دهید بهتر است با مربی مشورت کنید. اگر نمی توانید به صورت روتین و منظم ورزش انجام دهید بهتر است دو یا سه بار در هفته ورزش کنید و زمانی هم برای ریکاوری بدنتان در نظر داشته باشید.

ریکاوری به عضلات فرصت رشد می دهد و بنابراین این زمان را در نظر داشته باشید. اگر تاوان زیاد ورزش کردن را ندارید سعی کنید ورزش تان را در مدت زمان های کوتاه با شدت بالا انجام دهید تا شاهد نتایج بهتری باشید. فکر استفاده از قرص یا آمپول های ورزشی که سبب افزایش حجم عضلات شما خواهند شد نباشید، زیرا آنها برای بدن تان خطراتی را به دنبال خواهند داشت.

شما برای رسیدن به چاقی باید اصل مهم چاق ها را زیر پا بگذارید و در هر زمان که گرسنه نیستید غذا بخورید و منتظر گرسنه شدن نباشید.

با یادداشت هر آنچه که می خورید یا انجام می دهید می توانید در پایان روز محاسبه خوبی داشته باشید و برای رسیدن به اضافه وزن برنامه ریزی خوبی انجام دهید. باور داشته باشید که افزایش وزن با کمک ورزش بدون اضافه شدن چربی در بدن امکان پذیر است و نباید ناامید شوید.

فراموش نکنید که افزایش وزن نیز مانند کاهش وزن روند طولانی دارد و یک شبه یا یک هفته بدست نمی آید و باید صبور باشید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :